economist

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه از برگزاری پنجمین سوگواره ادبی شعر فاطمی

این شهرستان در عصر روز سه شنبه هشتم بهمن ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولین محلی و شهرستانی در سالن امام علی(ع) شهر مامونیه خبر داد.

به‌گزارش ماهنامه ارتباطات مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد گفت: در پنجمین دوره سوگواره شعر فاطمی شهرستان زرندیه که با مشارکت کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه، اداره آموزش و پرورش و به یاد سردار سرافراز سپاه اسلام، سپهبد شهید حاج فاسم سلیمانی برگزار شد، شاعرانی از استانهای تهران، قم و مرکزی حضور داشته و به قرائت تازه ترین سروده های خویش در وصف بی بی دوعالم، حضرت صدیقه کبری (س) و سردار سلیمانی پرداختند.

وی افزود: حضور و شعرخوانی شاعران صاحب نامی چون حافظ ایمانی، فریبا یوسفی، علی داودی، سیدعلی اصغر موسوی، سمیرایکه تاز، قاسم منظور، منصور کیانی، ولی اله صفری، هادی بیابانی از جمله نکات قابل توجه این سوگواره بود.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم ادبی گفت: برگزاری مراسمات فرهنگی و ادبی حرکتی بسیار ارزشمند و تاثیرگذار در راستای حفظ و اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی ما مسلمانان است.

حجت الاسلام ابراهیمی شاعران و ادیبان  را افرادی موثر و فرهیخته دانست که همواره توانسته اند در طول تاریخ موجب اعتلای فرهنگی جوامع باشند.

وی حضرت فاطمه( س) را الگوی تمام بانوان اسلامی دانست و از تمامی خواهران دینی خواست تا با الگو قرار دادن ساده زیستی، وفاداری و خدامحوری این بانوی بزرگوار در راستای اعتلای اخلاقی جامعه قدم بردارند.

Template Design:Dima Group
Tool tip