economist

برگزاری کلاس‌های آموزشی برای حضور در بازارهای بین‌المللی در دستور کار

شصت و یکمین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران با هدف تبادل نظر پیرامون همکاری های مشترک و راه کارهای گسترش آن در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزارشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، شصت و یکمین جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران به دعوت رئیس سازمان توسعه تجارت، با حضور اعضا در محل این سازمان برگزار شد.
در این نشست زادبودم توضیحاتی در خصوص دامنه فعالیت ها و حمایت های سازمان  در کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ارائه کرد و اعضای کمیسیون کشاورزی نیز نقطه نظرات و چالش های بخش کشاورزی را در حوزه صادرات را مطرح کردند.،تدوین برنامه برای گسترش صادرات محصولات کشاورزی به اتحادیه اوراسیا مقرر شد، 
همچنین با در نظر گرفتن اینکه این موافقت نامه موقت و ۳ساله است و زمان یکساله برای بررسی عملکرد است، در این زمینه توافق شد که کمیته کارشناسی مرکب از نمایندگان توسعه سازمان تجارت و کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون برای بررسی و پایش عملکرد صادراتی و تعرفه ها تشکیل شود.
لازم به اشاره است که در ۵ آبانماه سال آینده، ارزیابی یکساله عملکرد این موافقت نامه انجام می شود که نتایج این ارزیابی، حرکت به سوی امضای موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اوراسیا را هموار خواهد کرد.
در بخش دیگری از این نشست، تشکیل میز انار به درخواست اتاق تعاون استان مرکزی مصوب شد، بدینگونه که با توجه به توانمندی های بخش در زمینه تولید انار و درخواست ومسئولیت اتاق تعاون استان مرکزی درساوه برقرار شد
به گفته قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران، با توجه به اینکه یکی از آسیب های بخش کشاورزی عدم حضور در بازارهای بین المللی است آموزش مدیران اتحادیه ها گام موثری محسوب می شود، در این نشست مقرر شد با همکاری مرکز آموزش، کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران و سازمان توسعه تجارت و کارگروه مشترکی برای برگزاری کلاس های آموزشی در این راستا تشکیل شود. همچنین برگزاری دوره خاص آشنایی با سازمان تجارت جهانی برای مدیران عامل اتحادیه از دیگر مصوبات این نشست بود.

ارسال درخواست و بررسی برگزاری چند نمایشگاه تخصصی با توجه به توانمندی های بخش و شاخص های سازمان توسعه تجارت از دیگر مصوبات نشست شصت و یکم کمیسیون کشاورزی بود

Template Design:Dima Group
Tool tip