economist

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه از مقاوم سازی 2 هزار و 138 واحد مسکونی در روستاهای بخش مرکزی نوبران خبر داد.

کریمی اظهار کرد: تاکنون مالکان 2 هزار و 138 واحد مسکونی در راستای دریافت تسهیلات طرح ویژه بهسازی در روستاهای بخش مرکزی  نوبران بهره مند شده‌اند و نسبت به احداث بنای مقاوم اقدام کرده‌اند.
 وی بیان کرد: در سال جاری نیز زمین رایگان به منظور مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی با شرایط مذکور به 4 نفر در روستای نور علیبیگ واگذار شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه افزود: این شهرستان روی گسل زلزله قرار دارد و بیشتر منازل روستایی آن نیز در زمره بافت فرسوده محسوب می‌شوند به همین دلیل بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی از امور ضروری است. 
کریمی گفت: سقف تسهیلات پرداختی در این زمینه برای هر خانواده 400 میلیون ریال است که در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت در ساخت پرداخت می‌شود ضمن اینکه برای ارایه این تسهیلات محدودیتی در تعداد متقاضیان وجود ندارد و حتی به ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر مانند غرق آباد، نوبران و آوه نیز امکان بهره مندی از وام یاد شده وجود دارد. 
وی در خصوص نارضایتی در اجرای طرح شمیم نسبت به صدور اسناد شهری و روستائی که از طریق ثبت اسناد و املاک کشور از جمله شهرستان ساوه از طریق GPs دو فرکانس که مستلزم آنتن دهی در روستاها است، گفت: متاسفانه بیشتر روستاها دارای آنتن اینترنت نبوده و متقاضیان را با مشکل عمده‌ای مواجه کرده که پیشنهاد بر رسیدگی به پرونده‌های سابق که منجر به صدور رای شده‌اند با اعمال شیوه قبلی و تشکیل پرونده‌های جدید با شیوه‌های جدید از طریق اداره ثبت اسناد و املاک  شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه عملیات جدول‌گذاری، زیرسازی، محوطه سازی و آسفالت را از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در روستاهای این شهرستان عنوان کرد. 
وی افزود: 138 روستای شهرستان دارای طرح هادی است و به گفته مسئولان با فعالیت‌های عمرانی و ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی، افزون بر 30 هزار روستایی ساکن شهرها در روند مهاجرت معکوس به زادگاه خود برگشته‌اند. 
وی خواستار جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز توسط دهیاران در روستاها شد و افزود: نسبت به اطلاع رسانی این مهم از سوی مسئولان روستائی و شهری برای استقبال بیشتر مردم مبنی بر احداث بنای مقاوم و عدم استفاده از بناهای فرسوده و تسهیلات ویژه نوسازی در روستاها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

Template Design:Dima Group
Tool tip