economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.
هشدار رئیس قوه قضائیه به فعالان سیاسی در ایام انتخابات حجت الاسلام رئیسی:فضای کشور، فضای اتهام افکنی به یکدیگر نباشد و گزارش فساد را به دستگاه قضایی بدهید.  کاندیداها در ایام انتخابات به افراد مختلف اتهام نزنند. دستگاه قضایی حزب و شخص نمی‌شناسد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به‌همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی و مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان از شهرستان‌های ساوه، دلیجان، خمین، اراک و نراق بازدید کرد.

به نقل از روابط‌عمومی صندوق احیا و بهره بردای از اماکن و بناهای فرهنگی تاریخی، پرهام جانفشان مدیر عامل صندوق احیا، سه شنبه 23 مرداد در جریان بازدید از کاروانسرای تاریخی شهر آوه، گفت: «کاروانسرای آوه از بناهای تاریخی در اختیار صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی است که با توجه به ویژگی های تاریخی و آرایه های معماری موجود می تواند یکی از پتانسیل های گردشگری و جذب سرمایه استان باشد از این رو در آینده نزدیک این کاروانسرا در لیست واگذاری های آتی این صندوق قرار خواهد گرفت تا با یک مرمت اصولی و طرح جامع به پتانسیل گردشگری شمال این استان بدل شود.»

جانفشان افزود: «این صندوق به منظور تشویق و هدایت و حمایت از فعالیت‌های قانونی سرمایه گذاران، تعیین کاربری و اعطای مجوز بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور، حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با احیای بناهای تاریخی جهت توسعه ظرفیت های فنی و مهندسی و همینطور اعطای تسهیلات حمایتی به بهره برداران تشکیل شده تا در حقیقت دغدغه مندان فرهنگی و همینطور سرمایه گذاران بتوانند وارد بحث مرمت و نگهداری از آثار تاریخی کشور شوند و با تغییر کاربری های آگاهانه ضمن حفاظت از آثار تاریخی، پتانسیل های بالقوه گردشگری و اشتغال آفرینی را بالفعل کرده و در حقیقت پلی بین سازمان میراث فرهنگی کشور و شهروندان باشد.»

او گفت: «بازدید از کاروانسرای آوه، کاروانسرای دودهک دلیجان، غار نخجیر، بافت تاریخی و اقامتگاه بومگردی نراق، ارگ میشیجان، بیت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و موزه سالار محتشم خمین و همینطور حضور در موزه مفاخر، موزه حسن پور و میدان ارگ اراک از برنامه هایی بود که در این روزی کاری رخ داد و این حقیقت را عیان کرد که چه میزان پتانسیل گردشگری در این استان با مسیرهای بسیار کوتاه وجود دارد که به خوبی می توانند نقش آفرینی مثبتی در جذب گردشگر و در نتیجه ارزش افزوده داشته باشند.»

در این سفر،  بنای تاریخی کاروانسرای آوه، غار گردشگری چال نخجیر دلیجان، خانه تاریخی رئوفی، خانه تاریخی فروغی و بازار بافت تاریخی نراق و ... از جمله بناهایی بودند که مورد بازدید قرار گرفت.

کاروانسرای آوه از بناهای در اختیار صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی است که در جریان بازدید پس از بحث و تبادل نظر درباره وضعیت این بنای تاریخی مقرر شد کاروانسرای آوه در لیست واگذاری های آتی این صندوق قرار گیرد.

در ادامه سفر همچین از بناهای امیر مفخم، ارگ میشجان، قلعه سالار محتشم و از بیت حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان خمین بازدید کردند که در این بین مذاکرات اولیه در خصوص بنای امیر مفخم به منظور بررسی برای واگذاری این بنای تاریخی به بخش خصوصی انجام شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در ادامه سفر به استان مرکزی، شب گذشته مهمان ویژه برنامه گفتگوی خبری صدا و سیمای استان مرکزی بود

در پایان سفر پرهام جانفشان از خانه حسن پور و خانه خاکباز اراک که پیش تر توسط صندوق احیاء به بخش خصوص واگذار شدند بازدید و روند پیشرفت عملیات مرمت این بنا را بررسی کرد.

آغوش باز استان مرکزی برای پذیرایی از سرمایه‌گذاران

مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی نیز در جریان این بازدیدها گفت: «این آمادگی در استان وجود دارد که با آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران از مسیر صندوق احیا باشیم تا ضمن مرمت کامل بناهای تاریخی شاهد حضور گردشگران نیز باشیم.»

او افزود: «استان مرکزی با توجه به اقلیم هالی متفاوت، وجود راه های ارتباطی استاندارد  زمینی، ریلی و هوایی و همینطور نزدیکی به پایتخت یکی از فرصت های تضمین شده سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است از این رو با تمام توان پشتیبان سرمایه گذاران و کارشناسان هستیم و مقدمات حضور سهل ایشان در استان را فراهم می کنیم.»

سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این بازدید ها گفت: «خوشبختانه حضور این صندوق در استان مایه خیر و برکت برای دو حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است چراکه این حضور آگاهانه به مرمت اصولی اماکن تاریخی و همینطور جذب گردشگر ختم می شود.»

افزود: «سابقه حضور و فعالیت این صندوق در استان طلایی است زیرا اماکنی که کمتر مورد توجه قرار می گرفتند و پتانسیل های آنها نادیده گرفته می شوند با یک مرمت کارشناسی و تغییر کاربری آگاهانه به فرصتی نوین در عرصه اقتصادی استان بدل می شود از این رو امیدواریم با حضور موثر این صندوق در واگذاری اماکن تاریخی فصلی جدید در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان آغاز شود.»

Template Design:Dima Group
Tool tip