economist

حاضرین درسایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

منافع و مزایایی که ساوه و زرندیه از آن بی نصیب مانده اند یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی ساوه وزرنديه
روز ۲۱تیرماه بعنوان روز عزت وغیرت مردم سرزمینم جاودان خواهد ماند بقلم" علی دیل کارشناس علوم سیاسی" روز ۲۱تیرماه درتاریخ به نام روز حجاب و عفاف نام گذاری شده است
ساوه قطب برق خورشيدي خاورميانه مي شود يه قلم محمدرضاسوري با توجه به افزایش روزافزون جمعیت در کشور‌های توسعه‌یافته و در حال توسعه و نیاز مبرم به الکتریسیته و به منظور کاهش گاز‌های گلخانه‌ای و حفاظت لایه اوزن، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

شماره۵۴۴۵ روزنامه جام جم ويژه نامه شهرستان ساوه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
دهمين شماره  ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درتيرماه ۹۸ منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره نهم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درخردادماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛
شماره هشتم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) دراسفند ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛
ماهنامه نارستان شهرداري ساوه در بهمن ماه منتشرشد ماهنامه سراسري شهرداري ساوه دربهمن ماه ۹۶ منتشرشد

محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:

بانک ها باید وام هایی با سود پایین برای خودروسازان در نظر بگیرند؛ اما در هر حال با وجود تحریم هایی که امروز با آن مواجهیم، فکر نمی کنم طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده توسط خودروسازان، قابلیت اجرایی داشته باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: با این کار خود به خود بخشی از خودروها از رده خارج می شوند و به این ترتیب قیمت خودرو باز هم بالاتر می رود. در واقع در شرایط فعلی از رده خارج کردن خودرو به معنای افزایش قیمت آن است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهتر است تا از بین رفتن تحریم ها دست نگه داریم، تصریح کرد: دولت تا الان نتوانسته منابع مالی را به درستی برای خودروسازان تامین کند و وام های 4 درصدی به آنها بپردازد تا آن ها هم بتوانند در کناراز رده خارج کردن خودروهای فرسوده خودروی جدید تولید و یا وارد کشور کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بیان کرد: این را باید در نظر داشت که خودرویی که از رده خارج می شود حداقل چند میلیون ارزش مالی دارد اما با خارج کردن آن از رده مصرف و اسقاط آن چه کسی قرار است هزینه آن را  بپردازد؟ دولت، خودروساز یا مصرف کننده؟ در واقع چون خودرو در ایران تبدیل به کالای سرمایه ای شده هزینه از بین بردن و اسقاط آن باید از جایی تامین شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، در پایان راه حل را در شرایط فعلی سختگیری بیشتر در ارایه معاینه فنی به خودروهای فرسوده دانست و گفت: چون فعلا نمی توانیم روی اسقاط خودروهای فرسوده برنامه ریزی کنیم باید قوانین سختگیرانه تری برای معاینه فنی این خودروها در نظر بگیریم تا بدین طریق از مشکل آلودگی هوا بکاهیم.

گفتنی است، براساس مصوبه سال ۱۳۸۸ هیات دولت، خودروسازان باید معادل ۳۰ درصد تولیداتشان و واردکنندگان خودرو نیز متناسب با حجم واردات، تعدادی خودروی فرسوده را از رده خارج و گواهی اسقاط ارائه می‌کردند.

از سال ۱۳۹۲ اجرای این قانون برای واردکنندگان خودرو آغاز شد؛ با این حال خودروسازان از اجرای این قانون خودداری کردند تا اینکه سرانجام سال گذشته هیات دولت مصوبه پیشین خود در زمینه الزام خودروسازان به اسقاط خودروهای فرسوده را لغو کرد.

این وضعیت در حالی است که از ابتدای تیر ماه با ممنوع شدن واردات خودرو، فعالیت واردکنندگان خودرو متوقف و به دنبال آن اسقاط خودروهای فرسوده نیز متوقف شد.

در چنین شرایطی هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تبصره‌ای به ماده ۸ قانون هوای پاک اضافه کرد که براساس آن خودروسازان به ازای هر چهار دستگاه خودروی تولیدی باید یک خودروی فرسوده را از رده خارج کنند.

Template Design:Dima Group
Tool tip