economist

حاضرین درسایت

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخورداری از نعمت گاز در روستاهای مختلف شهرستان موجب خواهد شد که روستاها جان دوباره بگیرند.

محمدرضا منصوری در جلسه بررسی وضعیت گازرسانی شهرستان ساوه اظهار کرد: با پیگیری‌‌ های صورت گرفته نقاط حاشیه‌‌ ای شهر که در طرح تفضیلی قرار گرفته و توسط شهرداری مقدمات قرار گرفتن این نقاط در محدوده خدمات شهری انجام شده و نیز روستاهای شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به محرومیت برخی از روستاهای شهرستان ساوه از نعمت گاز طبیعی اظهار کرد: گرچه طی یکسال گذشته سرعت پوشش گازرسانی در روستاها افزایش یافته است اما همچنان برخی از روستاهای شهرستان از خدمات گاز محرومند.

وی ادامه داد: امیدواریم ظرف یک یا دو سال آینده بیش از 99.5 درصد مردم شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند و درصد باقیمانده هم ممکن است محدودیت هایی در حوزه راه روستایی و مسیر انتقال وجود داشته و یا جمعیت کمتر از پنج خانوار داشته باشند که نتوان گازرسانی کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس اولویت اول گازرسانی به روستاهای سردسیر ساوه و زرندیه مخصوصا در بخش نوبران و خرقان را بیان کرد و گفت: در صورت گازرسانی به پنج روستای محروم از گاز در بخش نوبران و خرقان تمامی روستاهای واجد شرایط این دو بخش از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به تصویب قانون جدیدی در مجلس مبنی بر بهره‌‌ مندی تمامی نقاط شهری از گاز طبیعی گفت: امیدواریم مجموعه شرکت گاز در گازرسانی به تمامی نقاط شهری ساوه اهتمام جدی داشته و همچنان که از نعمت برق و آب برخوردار هستند از نعمت گاز نیز برخوردار شوند که مهمترین مصوبه این جلسه خواهد بود. نمایندگان  براساس ماده 78 لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کل کشور دولت را موظف کردند تا در چارچوب برنامه ششم توسعه  به منظور ارتقای شرایط محیطی پایدار و فراگیر مناطق حاشیه نشین از مزایای شهرنشینی اقدامات لازم را انجام دهد. امیدواریم با استفاده  از این مصوبه خوب و پیگیری‌های فرماندار، اداره گاز شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و  دیگر مسئولان مشکل چندین ساله گاز مناطق حاشیه نشین ساوه بزودی برطرف شود.

وی با تقدیر از مدیرعامل شرکت گاز استان و فرماندار ساوه نیز گفت: قطعا از طریق پیگیری با وزیر مربوطه برای بهره‌‌ مندی روستاهای کمتر از 10 خانوار ساوه و زرندیه با تخصیص اعتبار لازم به منظور انجام عملیات گازرسانی اقدام لازم را صورت خواهیم داد

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip