economist

حاضرین درسایت

ما 119 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به سود بانکی و تاثیر آن بر اقتصاد بورس اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی سود بانکی به میزان حقیقی خودش برسد، مردم به سمت سپرده گذاری در بورس حرکت خواهند کرد.

محمدرضا منصوری با اشاره به اینکه برخی قوانین در حوزه بازار سرمایه و بورس با مشکلاتی همراه هستند، گفت: البته بیش از آنکه در حوزه تقنین مشکل داشته باشیم، در اجرای صحیح قوانین دچار مشکل هستیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: از زمانی که این سیاست پولی را اجرا کردیم که با وجود افزایش نرخ سود بانکی، نرخ دلار را ثابت نگه داشتیم، ضربه بزرگی بر پیکره بورس و تولید زدیم زیرا اساسا نمی توان در حالی که سالانه ۲۰ درصد تورم داشته باشیم به مدت ۲۰ سال نرخ دلار ۹۰۰ تومان باقی بماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید همزمان با رشد نرخ تورم، نرخ دلار نیز افزایش پیدا کند تا هزینه تولید جبران شود، اظهار داشت: فردی که خودش حقوق بگیر است مدیر یک شرکت تولیدی در بورس است و هر چقدر هم خطا کند، این شخص حقوق خود را در پایان ماه می گیرد و سهمی در آن شرکت نخواهد داشت و در چنین حالتی طبیعی است که امکان موفقیت برای آن شرکت وجود ندارد. این موضوع به واگذاری شرکت های دولتی به خصوص بر می گردد که مالکیت ها به درستی انجام نشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، به سود بانکی و تاثیر آن بر اقتصاد بورس اشاره کرد و عنوان داشت: وقتی سود بانکی بالا است مردم به سمت سپرده گذاری در بانک ها رجوع می کنند اما وقتی سود بانکی به میزان حقیقی خودش یعنی چهار درصد برسد، شاهد خواهیم بود پولی که در بانک ها است، به سمت بورس حرکت خواهد کرد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip