economist

حاضرین درسایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

ساوه قطب برق خورشيدي خاورميانه مي شود يه قلم محمدرضاسوري با توجه به افزایش روزافزون جمعیت در کشور‌های توسعه‌یافته و در حال توسعه و نیاز مبرم به الکتریسیته و به منظور کاهش گاز‌های گلخانه‌ای و حفاظت لایه اوزن، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
روستای نارباغی همچنان در تاریکی بسرمی برد برق، امروزه به يکي از نيازهاي ضروري زندگي بشر مي باشد و به طوري که زندگي کردن بدون آن براي انسان غير ممکن شده
ملاک تشخیص انتقادهای منصفانه از غیر منصفانه نقش ارزشمند و تاثیرگذار رسانه در جهان غیرقابل انکار است و آنها باید دقت داشته باشند

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

شماره هشتم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) دراسفند ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛
ماهنامه نارستان شهرداري ساوه در بهمن ماه منتشرشد ماهنامه سراسري شهرداري ساوه دربهمن ماه ۹۶ منتشرشد
شماره۵۳۱۹ روزنامه جام جم ويژه نامه شهرستان ساوه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره ۵۲۸۵ ويژه نامه روزنامه جام جم در۸ دي ماه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره ۵۲۴۷ ويژه نامه روزنامه جام جم درآبان ماه منتشرشد عباس كريمي سرپرست مطبوعات و جرايد كثيري انتشاردر شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و عضوکمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: به انصاف باید گفت که بانک صنعت و معدن بسیار سلامت فعالیت می کند و اعطای تسهیلات، تخصیص منابع و انتخاب طرح ها در این بانک به درستی و هوشمندانه انجام می شود.

وی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن افزود: نقطه تمایز این بانک با بانک های دیگر این است که توانایی در اجرای پروژه ها با توجه به منابعی که در اختیار دارند به خوبی انجام می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اکنون بزرگترین مشکل بانکها افزایش مطالبات معوق است اما بانک صنعت و معدن نسبت به سایر بانکها مطالبات معوق بسیار کمی دارد و این نشاندهنده آن است که نتیجه سرمایه گذاری و انجام پروژه ها مثبت بوده و به طور کلی عملکرد بانک به گونه ایی است که نسبت به بانک های دیگر مشکلات کمتری دارد.

منصوری بیان داشات: بانک صنعت و معدن در جایگاهی قرار دارد که به جای اینکه رقابت در سوددهی داشته باشد و مردم سپرده گذاری های کلان در این بانک انجام بدهند، به دنبال تسهیلات دهی برای رونق تولید کشور می باشد.

وی عنوان داشت: در شهرهای مختلف ایران عملکرد بانک بسیار مثبت بوده و تاثیرات مثبتی در رونق تولید و ایجاد اشتغال گذاشته است. از سوی دیگر تمام موفقیت های این بانک مرهون مدیریت سالم و متخصصانه جناب مهندس افخمی می باشد چراکه هیچ سازمانی موفق نمیشود مگر با حضور یک مدیر مجرب و کارآمد.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون هیچ گونه نقطه ابهامی در عملکرد بانک صنعت و معدن مشاهده نکرده ایم و این بانک توانسته با اجرای پروژه ها مختلف در اقصی نقاط ایران به ایجاد اشتغال و از همه مهمتر تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایانی کند.

منصوری بر اطمینان از تخصیص منابع به بخش های مولد تاکید کرد و افزود: نکته ایی که در اعطای تسهیلات باید به آن توجه کرد این است که بانک باید پیگیری کند که این تسهیلات حتما در اجرای پروژه های تولیدی صرف شود نه اینکه مقداری از وام برای پروژه و بخش اعظم دیگر آن در بخش های دیگر غیرمولد صرف شود.

وی همچنین درخصوص جایگزینی صنایع پویا و نوین به جای صنایع ازکارافتاده عنوان داشت: برخی از بنگاه های تولیدی که در مرز ورشکستگی قرار دارند با تزریق مبالغ زیاد سرپا نمی شوند بلکه فقط بدهی هایشان سنگین تر می شود به همین خاطر تنها با تزریق پول زیاد نمی توان تولید را رونق داد چراکه برخی بنگاه ها به دلیل سومدیریت، بدهی های زیاد و عدم توانمندی و آگاهی کافی به سمت افول می روند و باور غلطی که وجود دارد این است که فکر می کنند اگر در این شرایط به بنگاه پول زیاد تزریق شود از رکود خارج می شود در صورتیکه این گونه نیست و بهتر است که اگر صنایعی با بحران جدی روبرو است کنار برود و یک صنایع پویاتر با تکنولوژی های روز دنیا و بهره وری بالاتر جایگزین شود.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: چراکه این روند فقط موجب افزایش مطالبات معوق یک بانک می شود که در نهایت ضرر آن به مردم که سپرده گذاری کرده اند ، بانک مرکزی و دولت می رسد.

منصوری بیان داشت: راهکار این است که در ابتدا باید دانش و تخصص و توانمندی افراد بالا برود و بعد وارد تخصص مورد نظر شوند متاسفانه اکنون بزرگترین مشکل ما آموزش بسیار نخ نما شده در آموزش و پرورش است که روش آن بسیار قدیمی است در صورتیکه اگر جوانان با استعداد کشورمان از همان ابتدا در یک تخصص خاصی آموزش ببینند قطعا می تواند در همان تخصص کارآفرینی داشته باشند و وارد بازار شوند که در نهایت به رونق تولید کشور کمک کنند.

Template Design:Dima Group
Tool tip