economist

حاضرین درسایت

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

محمدرضا منصوری در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان اظهار کرد: ساوه به دلیل قرار گرفتن در منطقه خشک همواره کمترین میزان بارش‌ها را داشته است و علیرغم ظرفیت بالایی که در حوزه کشاورزی و صنعتی دارد، از کمبود آب رنج می‌برد.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های خوب امسال توانسته است این شهرستان را از بحران آب در حوزه شرب خارج کند، افزود: با وجود بارش‌های مطلوبی که صورت گرفته است، اما همچنان کمبود آب اصلی‌ترین مشکل این شهرستان به شمار می‌رود و لازم است منابع آبی جدیدی برای ساوه تعریف شود. 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب برای ساوه از سد کوچری اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به پنج کیلومتر از مسیر طرح انتقال آب توسط پیمانکار بازگشایی معبر و لوله‌گذاری شده است و با توجه به اینکه طول مسیر 131 کیلومتر است نیازمند تخصیص اعتبار لازم برای تسریع در روند اجرایی آن هستیم. 

وی گفت: با رایزنی‌ها و  پیگیری‌های صورت گرفته از طریق وزارت نیرو امیدواریم اعتبار لازم به موقع تخصیص یافته و جمعیت 240 هزار نفری ساوه به همراه 27 روستای مستقر در مسیر طرح انتقال آب از این نعمت برخوردار شوند. 

منصوری بیان کرد: شهرستان ساوه به دلیل جاذبه مهاجرپذیری از رشد جمعیتی بالایی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود که جمعیت این شهرستان طی سال‌های نه چندان دور از مرز 500 هزار نفر عبور کند، لذا تامین آب از ضروریات است. 

وی همچنین با اشاره به پیگیری‌های لازم برای لایروبی رودخانه‌ها و مسیر سیلاب و رواناب‌های حوضه آبی ساوه اظهار کرد: در سایه اجرای چنین برنامه‌هایی بود که شاهد جاری شدن سیلاب و هدایت آن به پشت سد الغدیر و نیز اجرای دقیق پروژه‌های آبخیزداری و تقویت قنوات و سفره‌های زیرزمینی شدیم. 

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip