economist

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زرندیه گفت: واقعه تاریخی «غدیر خم» در شهرهای پرندک و خشکرود شهرستان زرندیه بازسازی می‌شود.

سرگرد پاسدار محمد مهجوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زرندیه ضمن تبریک به مناسبت دهه امات و ولایت گفت: همزمان با عید سعید «غدیر خم» و دهه امامت و ولایت مراسم بازسازی واقعه عظیم و تاریخی غدیر در دو شهر پرندک و خشکرود شهرستان زرندیه برگزار می‌شود.

وی افزود: کمیته ستاد بازسازی واقعه غدیر به منظور ساماندهی و برنامه‌ریزی اقدامات فرهنگی جلسات مختلفی را تشکیل داده است، لذا همزمان با عید سعید غدیر خم و دهه امامت و ولایت در نقاط مختلفی از جای جای کشور از جمله دو شهر پرندک و خشکرود از شهرستان زرندیه در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ شهریورماه مراسم بازسازی واقعه عظیم و تاریخی غدیرخم برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زرندیه با بیان اینکه این حرکت عظیم با هدف انتقال پیام غدیر و ترویج فرهنگ در جامعه برگزار خواهد شد، گفت: این واقعه تعیین کننده در سرنوشت تاریخ و به ویژه تشیع، نقش مهمی داشته و خدا را شاکریم از اینکه توفیق انجام این برنامه را که بزرگترین واقعه تاریخ اسلام است به ما ارزانی داشته است.

سرگرد پاسدار مهجوری بر لزوم توجه به محتوا و کیفیت برگزاری مراسم بازسازی غدیر تأکید کرد و با اشاره به اهمیت واقعه غدیر و لزوم هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشن این روز گفت: همه دستگاه‌های اجرایی و هیئت‌های مذهبی در حد توان برای برگزاری با شکوه رویداد فرهنگی بزرگ کمک‌های لازم را انجام خواهند داد.

وی افزود: با توجه به اهمیت این واقعه تاریخی، باید ابعاد مختلف آن به امت اسلامی شناسانده شود، در بازسازی واقعه غدیر، المان‌ها و پرده‌های مربوط به صدر اسلام تا حجه الوداع با هنرمندی هنرمندان به نمایش در می‌آید.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip