economist

مدیرکل بنیاد مرکزی ضمن اعلام خبر ازبرگزاری نخستین یادواره شهدای پاسدار زرندیه گفت: یادواره‌های شهدا حافظ دستاوردهای انقلاب و اطاعت و حمایت از ولایت است.

همزمان با شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان 31 خردادماه، نخستین یادواره شهدای پاسدار شهرستان «زرندیه» همراه با محفل انس با قرآن در حوزه شهید بهشتی شهر «مامونیه» برگزار می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن هنرمند برضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش برای توسعه  برنامه‌های ایثار و شهادت سبب ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در جامعه می‌شود چرا که اسلام دین جهاد و شهادت است و در این میان می‌طلبد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تقویت شود.
وی افزود: آثار و برکات یادواره های شهدا باید به صورت روشن، در جامعه نمایان شود که در این راستا برنامه‌‌ریزی‌ها و تمهیدات در نظرگرفته شده برای یادواره‌های نکوداشت شهدای گلگون کفن دفاع مقدس باید به گونه‌ای تدوین شود که اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان را به صورت خودجوش جذب شرکت در این برنامه‌ها کند.
هنرمند برضرورت تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: تبیین باورها و اعتقادات ناب انقلاب اسلامی ایران باید در جریان برگزاری یادواره های فرهنگی مرتبط با ایثار و شهادت برای نسل جوان برنامه‌ریزی شود چرا که یاد شهدا زمینه آشنایی جوانان و نسل جوان را با افکار شهدا و اهداف آنها فراهم می کند و برگزاری یادواره‌های شهدا بهترین فرصت برای آشناسازی نسل جوان با سیره شهدا است.
این مقام مسئول گفت: شهدا با جانفشانی از عزت و شرف کشور ما دفاع کردند و ما با ادامه راه و حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب می‌توانیم پاسدار این دلاوری‌ها باشیم.
وی عنوان کرد: جنگ هشت ساله ما جنگ با یک کشور نبود ما در مقابل دنیا و استکبار جهانی ایستادیم و شهدا جان دادند اما نگذاشتند عزت و شرف ملت ایران خدشه‌دار شود.
هنرمند گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها واژه تهاجم و شبیخون فرهنگی را بیان کردندو امروز ایشان مکرر واژه نفوذ را بیان می کنند تا ما هوشیار باشیم.
در ادامه «محمد مهجوری» فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان «زرندیه» با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره های شهدا اظهار داشت: یکی از گام‌های اساسی در انتقال فرهنگ ناب دفاع مقدس، برگزاری یادواره‌های شهدا و حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان است.
وی افزود: یکی از ضرورت‌های جامعه امروز، انتقال زوایای پیدا و پنهان هشت سال دفاع مقدس در کنار عظمت دفاع مقدس و دلاورمردی‌های ایثارگران است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زرندیه تصریح کرد: خون‌های زیادی برای این انقلاب اسلامی ریخته شده که ما باید ادامه دهنده راه شهدا و حافظ دستاوردهای با ارزش نظام و انقلاب باشیم.
محمد مهجوری با اشاره به زمان برگزاری این یادواره گفت: این یادواره 31 خردادماه همزمان با شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان همراه با محفل انس با قرآن در حوزه شهید بهشتی (ره) شهر «مامونیه» برگزار می شود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip