economist

محسن شریفی در پنجمین همایش منطقه‌ای شعر عاشورایی استان مرکزی در ساوه با بیان اینکه ساوه به پایتخت فعالیت‌های فرهنگی تبدیل‌شده، اظهار کرد: این مهم با برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در بخش‌های مختلف و با حضور پرشور مردم  محقق شده است.

وی با اشاره به این‌که شهرستان ساوه در اجرای برنامه‌ها و مراسم فرهنگی موفق عمل کرده است، اظهار کرد: استقبال اقشار مختلف مردم به‌ویژه ادبا و فرهنگ دوستان از این مهم همواره باعث اجرای این طرح‌ها و برنامه‌ها بوده که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت: برخی با حرکات و رفتارهایی به‌عمد یا سهو به دنبال کمرنگ کردن انقلاب و دستاوردهای آن هستند.
شریفی با اشاره به‌ضرورت تقویت فرهنگ عاشورا افزود: ابن امر نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت ارزش‌های دینی دارد.
وی اظهار کرد: برگزاری پنجمین همایش شعر عاشورایی می‌تواند در انتقال باورهای دینی به نسل جوان مؤثر باشد که این امر از سوی صاحبان فرهنگ و هنر سازنده است و در این خصوص مسئولیت دارند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز گفت: ۳۲۰ اثر به دبیرخانه پنجمین همایش منطقه‌ای شعر عاشورایی از ۱۴۰ شاعر استان‌های مرکزی، قم، البرز، همدان و قزوین ارسال شد که درنهایت ۸ اثر به‌عنوان آثار برتر انتخاب شد.
حسین محمودی فر افزود: باید در این همایش‌ها امکان تولید آثار فاخر ادبی و درخشش شاعران توانا و خلاق کشور را فراهم کنیم.
وی اظهار کرد: شعر آیینی به‌ویژه شعر ولایی و عاشورایی با برخورداری از ابعاد و ویژگی‌های خاص خود از دیرباز تاکنون دارای جایگاه ویژه و ارزشمندی نزد شاعران و اندیشه مردم ایران تنیده شده است و همواره حماسه‌آفرینی پیام و رسالت ائمه و بزرگان دین در قالب زبان فاخر و رسای شعر در ادوار مختلف به گوش رسیده است.وی بیان کرد: این همایش جلوه‌ای دیگر از ارادت و اخلاص شاعران و عاشقان حسینی است که با زبان شعر واگویههای خود را با امام حسین (ع) و معبودش نجوا خواهند کرد.از شاعران برتر با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip