economist

  سیدابراهیم حسینی در صبحگاه مشترک سپاه با اشاره بر ترویج فرهنگ عاشورا اظهار داشت:

شروع انقلاب و دفاع مقدس با الهام گرفتن از فرهنگ عاشورا بود و قبول نکردیم زیر سلطه استکباری آمریکا و حکومت یزیدی حرکت کنیم، امام حسین(ع) به ما یاد داد که براساس بینش حسینی حرکت کنیم و امروز هم که در آستانه 40 سالگی وقوع انقلاب هستیم نیاز به بازخوانی فرهنگ عاشورا و ایستادگی داریم.

وی افزود: فرهنگ عاشورا مایه حیات بوده و درسی که می‌دهد این است که زیر پرچم هر کسی نباید زندگی کرد و انسان‌های رشید با شرف و انسان‌های رشید و آزاده حاضر نیستند به هر قیمتی زیر هر پرچمی زندگی کنند، امام حسین(ع) در طول حیات خود به ما یاد داد که زیر پرچم امام هدایت باید حرکت کرد.

حسینی بیان کرد: این در حالی است که متاسفانه برخی زیر پرچم آمریکا که ولایت آن طاغوت است زندگی می‌کنند و چیزی جز ذلت و خواری برای آنها به همراه  نداشته و قیمت خود را پایین آورده‌اند اما حرکت زیر پرچم ولایت که استمرار پرچم آل علی است شایستگی و سعادت انسان را به همراه دارد، بنابراین حسینی زندگی کردن هزینه دارد، هزینه‌ای چون شهادت, تحریم و مشکلات اقتصادی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: ما در طول 40 سال ایستادگی کردیم و در 8 سال دفاع مقدس نیز ایستادگی و مقاومت خود را در برابر اهداف شوم دشمن نشان دادیم چرا که دفاع مقدس فرهنگ ایثار با تأسی از گفتمان بی‌بدیل عاشورایی سیدالشهدا(ع) بود.

جنگ فرهنگی دشمن علیه اسلام ناب محمدی ادامه داد

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: ننگ بر کسانی که شرف و انسانیت خود را زیر سوال می‌برند و خواهان سازش با آمریکا هستند در حالی که نابودی آل‌سعود آرزوی انسان‌های آزادی‌خواه است و خوشبختانه امروز آمریکا تنها یک نظاره‌گر است و حادثه تروریستی ذلت آنها را بیشتر نشان داد زیرا شعار دفاع از حقوق بشر را می‌زنند در حالی که جنایت‌های آنان روز به روز بیشتر می‌شود.

حسینی افزود: آن چه به نهضت امام حسین(ع) قدرت بخشید این بود که در مسیر خدا حرکت کرد ما هم باید این مسیر را ادامه بدهیم همه مسئولان باید به دور از جناح‌بازی و رابطه برای خدا کار کنیم و ارزش‌های الهی در ادارات حاکم شود حرکت در مسیر ولایت طاغوت سبب ذلت جامعه شده و ما را از ارزش‌های الهی دور می‌کند.

وی ادامه داد: هفته دفاع مقدس تاج افتخار ملت ایران بوده و اوج غیرت‌مندی و حماسه آفرینی ملت ایران در دفاع از دین و میهن را نشان می‌دهد بنابراین باید بگوییم هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای بازخوانی رشادت‌های رزمندگان است و دفاع مقدس اوج غیرت‌مندی و حماسه آفرینی ملت ایران بود. 

امام جمعه ساوه خاطرنشان کرد: هر چند جنگ تحمیلی با عزت و سربلندی ملت ایران به پایان رسیده اما فرهنگ تحمیلی هنوز ادامه دارد و آمریکا در صدد است زندگی به سبک آمریکایی را به مردم ما تحمیل کند بنابراین باید دانست جهاد در راه خدا و دفاع از حریم اسلامی تا مرز شهادت وظیفه الهی، آرمانی و انسانی است که در هشت سال دفاع مقدس به منصه ظهور رسید.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip