economist

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، مدرسه روستای سقانلیق شهرستان ساوه به بهره‌برداری رسید.

این آموزشگاه در وسعتی به مساحت 220 متر مربع و دارای چهار کلاس درس و با هزینه بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در کمتر از ۷ ماه ساخته شده است و در سال تحصیلی جدید 106 دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل شدند.

امام جمعه ساوه در آئین بهره برداری از این آموزشگاه گفت: علم آموزی به شرطی تاثیرگذار خواهد شد که توام با تهذیب نفس و تقویت معنویت باشد.

 حسینی تصریح کرد: پرورش نیروی انسانی متعهد و متخصص در گرو ترکیب موثر تعلیم با تربیت است به گونه‌ای که به همان میزان که در دانش افزایی و علم آموزی دانش آموزان تلاش می‌شود باید در حوزه تربیت دینی و تقویت بنیه اعتقادی آینده سازان نیز اهتمام جدی داشت.

وی با تقدیر از مشارکت خیرین در بازسازی و مرمت این آموزشگاه روستایی تصریح کرد: خیرین همواره پشتیبان نظام تعلیم و تربیت هستند و در شهرستان ساوه بخش اعظمی از نیاز به فضای آموزشی با مشارکت مالی خیرین تامین شده است.

امام جمعه ساوه تامین زیرساخت های روستایی را موجب جلوگیری از مهاجرت به شهر دانست و افزود: روستاها محور توسعه پایدار هستند و باید نسبت به برآوردن نیازها و تامین زیرساخت های روستایی نگاه جدی تری صورت گیرد

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip