economist

فرماندار ساوه گفت: منافع کارگران در واگذاری واحدهای تولیدی ساوه به بخش خصوصی باید مورد توجه باشد.

محمد بهاروند در دیدار با نمایندگان کارگری شهرستان ساوه با اشاره به ضرورت رسیدگی به مشکلات قشر کارگری اظهار داشت: قشر کارگر در جامعه از اهمیت بالایی برخور هستند و هرچه عمران، سازندگی، پیشرفت در جامعه به دست می‌آید در نتیجه تلاش کارگران است، فعالیت کارگران در واحدهای تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر روزی در این واحدها حضور نداشته باشند کارخانه‌ها دیگر توانی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت.

وی افزود: بدون حضور کارگران هیچ کالایی در کارخانه ها تولید نخواهد شد و اگر بخواهیم شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید کالای ایرانی تحقق یابد باید به مسائل رفاهی این قشر  زحمت‌کش توجه ویژه شود.

 فرماندار ساوه تصریح کرد: کارگران ارزشمندترین و مفیدترین اقشار در بخش‌های مختلف جامعه هستند طبقه کارگر نقش فوق‌العاده‌ای در پیشبرد اهداف جامعه دارند اما متاسفانه این قشر نتوانسته آنچنان که باید و شاید بهره لازم را بگیرد.

بهاروند بیان کرد: اتحاد و داشتن هدف مشترک میان کارگران و تشکل‌های کارگری ضروری است اگر خود کارگران برای تعیین سرنوشت خود وارد میدان نشوند کسی دیگری برای رفع مشکلاتشان قدمی بر نمی‌دارد.

وی ادامه داد: کارگران به عنوان قشری تاثیرگذار و سازنده هستند و  این تصور باید از ذهن کارگران خارج شود که این قشر طبقه‌ای ضعیف هستند بلکه جامعه کارگری باید بداند که در صورت اتحاد و حفظ حرمت ها می‌تواند با اراده لازم در تصمیم‌گیری‌ها نقش لازم را ایفا کند.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: در خصوص واگذاری برخی واحدهای صنعتی در صورت تایید صلاحیت و اهلیت داشتن سرمایه‌گذار مشکلی وجود ندارد زیرا بخش خصوصی در توسعه یافتگی اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و دولت نیز همگام با  بخش خصوص با حفط منافع و برطرف شدن دغدغه کارگران و کارفرمایان خواهد بود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip