economist

حاضرین درسایت

ما 228 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

روستای نارباغی همچنان در تاریکی بسرمی برد برق، امروزه به يکي از نيازهاي ضروري زندگي بشر مي باشد و به طوري که زندگي کردن بدون آن براي انسان غير ممکن شده
ملاک تشخیص انتقادهای منصفانه از غیر منصفانه نقش ارزشمند و تاثیرگذار رسانه در جهان غیرقابل انکار است و آنها باید دقت داشته باشند
چگونه یک کسب و کار کوچک و پر درآمد راه اندازی کنیم ؟ بقلم مهندس امير ابوالمعصوم برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه چیزهایی را باید بدانیم ؟

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

ماهنامه نارستان شهرداري ساوه در بهمن ماه منتشرشد ماهنامه سراسري شهرداري ساوه دربهمن ماه ۹۶ منتشرشد
شماره۵۳۱۹ روزنامه جام جم ويژه نامه شهرستان ساوه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره ۵۲۸۵ ويژه نامه روزنامه جام جم در۸ دي ماه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره ۵۲۴۷ ويژه نامه روزنامه جام جم درآبان ماه منتشرشد عباس كريمي سرپرست مطبوعات و جرايد كثيري انتشاردر شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره پنجم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درآذر ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه گفت: به دلیل بارش ناکافی میزان برداشت گندم در شهرستان ساوه با کاهش 10 همراه است.

حسن شریفی افزود: براساس پیش بینی های کارشناسی شده،‌ خرید تضمینی گندم از کشاورزان این شهرستان تا سقف 50 هزار تن امکانپذیر است.
وی ادامه داد: بر اساس نرخ مصوب دولت، برای هر کیلوگرم گندم تحویلی کشاورزان به سیلوها، 13 هزار ریال پرداخت می شود.
وی در مورد نحوه پرداخت پول گندم به کشاورزان در برنامه خرید تضمینی، گفت: هنگام تحویل محصول به سیلو 50 درصد به صورت نقدی پرداخت و مابقی نیز با ارائه چک به کشاورزان محاسبه می شود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه در مورد چشم انداز برداشت محصولات باغی، گفت: پیش بینی می شود انار تولیدی ساوه در سال جاری به 30 هزار تن برسد و این در حالی است که پارسال به دلیل سرمازدگی شدید حدود یک هزار تن انار برداشت شد.
وی اظهار کرد: امسال میزان برداشت انار به یک سوم میانگین تولید سالانه این محصول (90 هزار تن) کاهش می یابد و در محصولات سردرختی مانند انگور، گردو، بادام نیز به دلیل سرمازدگی روزهای 27 و 28 فروردین حدود 60 درصد نسبت به میانگین سالانه تولید شهرستان ساوه کاهش دارد.
شریفی در مورد ظرفیت سردخانه های این شهرستان نیز، گفت: مجموع ظرفیت ایجاد شده سردخانه ای 30 هزار تن است اما عملیات احداث 15 هزار تن ظرفیت جدید نیز در دست اجرا است.
وی ظرفیت موجود سردخانه های شهرستان ساوه را ناکافی دانست و گفت: برای نگهداری محصول انار به 60 هزار تن ظرفیت سردخانه ای نیاز است و لازم است با مشارکت بخش خصوصی، ظرفیت های جدیدی در این خصوص ایجاد شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip