economist

فرماندار ساوه گفت: وضعیت پسماند در شهرستان متاسفانه مطلوب نیست به گونه‌ای که روزانه 130 تن تولید زباله داریم و در سطح کشور از نادر شهرهایی هستیم که روزانه این مقدار تولید زباله تولید می‌کند.

محمد بهاروند در مراسم روز زمین پاک که با حضور مسولان با شعار نه به زباله برگزار شد, با اشاره بر ضرورت فرهنگ‌سازی در بحث حفظ محیط زیست اظهار داشت: اجرای طرح "نه به زباله" و این کمپین  از اواخر سال گذشته توسط استاندار به همه شهرستان‌ها و ادارات ابلاغ شد که خوشبختانه با استقبال خوبی روبه‌رو شد و در شهرستان ساوه هم به همه ادارات و دهیاری‌ها ابلاغ شد که با توجه به اطلاع‌رسانی بسیار خوبی که انجام شد، اجرای موفق این طرح به صورت عینی در عملکرد مسولان و دهیاری‌ها در ایام نوروز  و روز طبیعت هم دیده شد.

وی افزود: اجرای این گونه طرح‌ها بسیار ارزشمند و اثرگذار است و باید به صورت مداوم انجام شود، زیرا فرهنگ‌سازی مهم‌ترین مسئله‌ای است که در این راستا باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار ساوه تصریح کرد: با توجه به اهمیت محیط زیست و روایاتی که در رابطه با اهمیت این حوزه مطرح است، فرهنگ‌سازی برای حفظ آن باید از خانواده‌ها شروع و همه جامعه برای حفظ آن وارد عمل شوند زیرا تحقق این مهم بدون کمک مردم و تنها با تلاش هیچ سازمان و نهادی نمی‌تواند میسر شود.

بهاروند بیان کرد: بحث حفاظت از محیط زیست یک نگاه فراملی بوده و مربوط به همه نسل‌ها است و باید مورد توجه قرار بگیرد و از آنجایی که برخی از مواد که در طبیعت رها می شوند، مدت زمان زیادی طول می‌کشد که تجزیه شوند ضرورت حفظ محیط زیست را دوچندان می‌کند.

شهردار ساوه هم در این مراسم با اشاره به پسماند شهرک پرند گفت:مجموعه شهرک پرند از شهرستان درحال تکمیل شدن است و بحث تفکیک و پرس زباله‌ها هم به نحوه مطلوب درحال انجام است و تلاش می‌کنیم که این شهرک به بخش خصوصی واگذار شود که منفعت اقتصادی نیز برای شهر به همراه داشته باشد.

سیدمهدی حسینی افزود: وضعیت پسماند در شهرستان متاسفانه مطلوب نیست، به گونه‌ای که ما روزانه 130 تن تولید زباله داریم که می‌توان گفت در سطح کشور از نادر شهرهایی باشیم که روزانه این مقدار تولید زباله تولید می‌کند.

وی افزود: در بحث زباله  و تفکیک زباله باید خود مردم فعال باشند، شهرداری هم در بحث فرهنگ‌سازی این موضوع، اقدامات خوبی را انجام داده و حتی قراردادی با یک شرکت برای تفکیک زباله در دستور کار دارد ولی از آنجایی که بخشی از درآمد شهرداری برای جمع‌آوری زباله می‌رود، مشارکت مردم در این امر ضروری است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip