economist

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش ۳۵درصدی تعداد بازدیدکنندگانِ اماکن تاریخی و موزه‌ها در نوروز امسال خبر داد.

طالبیان که در ساوه از مسجد جامع تاریخی این شهر دیدن می کرد گفت: بیش از 9میلیون گردشگر، نوروز97 از اماکن تاریخیِ در اختیار سازمان میراث فرهنگی دیدن کردند.

وي درباره اجرای مصوبه بازگرداندن درآمد موزه‌ ها به خودشان در سال97 هم گفت: بر اساس مصوبه مجلس و پیش‌ بینی آن در برنامه ششم درآمد موزه‌ها، سایت‌ها و محوطه‌ های مهم تاریخی درآمدزا از سال جاری به خودشان بر می‌گردد.
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این درآمد پیش از این به خزانه واریز می‌شد اما سازمان برنامه و بودجه مکلف شده همه درآمدهای موزه‌ ها و محوطه های تاریخی را به نام و حساب اختصاصی آنها واریز کند تا انگیزه‌ای برای تلاش و کسب درآمد بیشتر و البته تامین هزینه های این بناها باشد.
طالبیان با اشاره به قرار گرفتن 54 اثر تاریخی ایران در فهرست موقت ثبت جهانی از ارسال دو پرونده برای ثبت جهانی 2018 هم خبر داد و گفت: پرونده ثبت جهانی محور ساسانی فارس (از فیروز آباد، بیشاپور تا سروستان) در حوزه تاریخی و نیز جنگل‌ های ارسباران آذربایجان شرقی در حوزه طبیعت در یونسکو مطرح و با انجام فرآیند بررسی و ارزیابی، تا تیرماه 97 اعلام نظر خواهد شد.
وي با بیان اینکه سالانه تنها یک سهمیه براث ثبت جهانی برای ایران در نظر گرفته می شود گفت: هر اثری که در ارزیابی‌ ها امتیاز بیشتری داشته باشد برای ثبت جهانی معرفی و تصمیم گیری می شود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip