economist

سرهنگ اسدی فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: با تلاش ماموران انتظامی،‌ از ابتدای امسال تا پایان بهمن یک تن انواع موادمخدر در این شهرستان کشف شد

و در این مدت، یک هزار و 728معتاد اعم از متجاهر و توزیع کننده و نیز 464 فروشنده موادمخدر در این شهرستان دستگیر شدند میزان کشفیات موادمخدر این شهرستان در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، 22درصد افزایش دارد.
سرهنگ اسدی، از کاهش 13درصدی انواع سرقت ها در سال جاری خبر داد و افزود: میزان سرقت به عنف در ساوه 31درصد کاهش یافته است.
سرهنگ اسدی گفت: سرقت از منازل در این مدت سه درصد و سرقت از مغازه ها نیز 37درصد کاهش یافته است اما در زمینه سرقت خودرو شاهد افزایش 17درصدی هستیم. وی ادامه داد: در 11ماه امسال، 70دستگاه خودروی مسروقه از مجموع 92خودروی به سرقت رفته با تلاش عوامل انتظامی و پلیس این شهرستان کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه، کاهش 19درصدی سرقت احشام و 13درصدی سرقت موتورسیکلت را از موفقیت های پلیس عنوان کرد.
وی شمار جرائم کلاهبرداری در 11ماه سپری شده از سال96 را با 242فقره و پنج درصد کاهش عنوان کرد.
سرهنگ اسدی گفت: نزاع دسته جمعی در شهرستان ساوه 53درصد کاهش یافته و در 11ماه سپری شده امسال، 14فقره درگیری فردی و نزاع گروهی در این شهرستان به پلیس گزارش شد.
به گفته این مقام انتظامی،‌ در این مدت کشف سلاح در شهرستان ساوه 58 درصد افزایش یافت و 45 قبضه از سلاح های کشف شده را انواع اسلحه شکاری تشکیل می دهد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه عنوان کرد: در 11ماه سپری شده از سال96، شمار مجروحین حوادث رانندگی (درون و برون شهری) در ساوه ‌6درصد افزایش یافته و تعداد کشته ها نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 16درصد کاهش دارد.
سرهنگ اسدی از توقیف چهار هزار و 862 دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت در مدت مورد اشاره به دلیل ارتکاب تخلفات رانندگی در حوزه های شهری و جاده ای شهرستان ساوه خبر داد.
وی در مورد نقش مشاورین انتظامی که به صورت پلیس افتخاری با ناجا در این شهرستان فعالیت می کنند،‌ گفت: از ابتدا تا پایان بهمن امسال 64درصد از 987فقره پرونده ارجاع شده به این مشاوران، به سازش منجر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در خصوص آیین چهارشنبه سوری و تدابیر پلیس برای این روز،‌ اظهار کرد: با دستگاه های مرتبط در این رابطه هماهنگی های لازم انجام شده است.
وی افزود: تا پایان آبان امسال، حدود 65هزار عدد انواع مواد محترقه در شهرستان ساوه کشف شد.
وی با هشدار نسبت به عواقب ناگوار استفاده غیراصولی از مواد محترقه به خانواده ها،‌ از رسانه های گروهی خواست که در این زمینه نسبت به آگاهی بخشی به جامعه مبادرت کنند.
سرهنگ اسدی ادامه داد: پلیس با هنجارشکنانی که جان و مال مردم را در چهارشنبه آخر سال به خطر اندازند، برخورد خواهد کرد و در این زمینه با دستگاه قضایی نیز هماهنگی های لازم انجام شده است.وی تاکید کرد: خط مشی پلیس در آیین چهارشنبه سوری مبتنی بر اصل پیشگیری است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip