economist

فرماندار ساوه گفت: با پیگیری‌های انجام شده با وزارت کار و سازمان‌های مربوطه با توجه به اینکه شهر ساوه به اندازه کافی کارگر ساختمانی دارد باید سهم ساوه در به‌‌کارگیری اتباع بیگانه حذف شود.

محمد بهارونددر جمع کارگران ساختمانی شهرستان ساوه با اشاره به جایگاه قشر کارگران اظهار داشت: قشر کارگر به عنوان قشر تاثیرگذار در توسعه و سازندگی کشور همواره مورد توجه بوده و همواره در دین مقدس نظام اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و هست.

وی افزود: شما قشر زحمت‌کش و نجیب صاحبان اصلی انقلاب هستید از حضور تک تک شما در عرصه‌های مختلف تشکر می‌کنیم چون هر زمان که نیاز بوده بیشتر از صنوف دیگر پیشگام و پیش‌قدم بودید، این در حالی است که در سرشماری سال 95 هم بیشترین ثبت نامی مربوط به شما عزیزان بود و ما مسئولان باید بیش از پیش خدمت‌گزار شما باشیم.

فرماندار ساوه تصریح کرد: با توجه به مهاجرپذیر بودن شهرستان ساوه قشر وسیعی از آنها در ساختمان سازی مشغول هستند و به طور قطع رونق ساختمان سازی علاوه بر اینکه  فعالیت در دیگر حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد سبب رونق اشتغال هم می‌شود.

بهاروند بیان کرد: پایین بودن ساخت و ساز فقط مربوط به شهرستان ساوه نبوده بلکه در تمام کشور این مشکل وجود دارد اما عمده مشکل شهرستان ساوه به‌کارگیری اتباع بیگانه است و براساس قانون اتباع بیگانه فقط می‌توانند در 16 رشته که در قانون تعریف شده است فعالیت کنند و حق فعالیت در همه کارها را ندارند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده با وزارت کار و سازمان‌های مربوطه با توجه به اینکه شهر ساوه به اندازه کافی کارگر ساختمانی دارد باید سهم ساوه در بکارگیری  اتباع بیگانه حذف شود و کارت مهارت فنی و تخصصی برای این گروه صادر نشود این در حالی است که  از ابتدای امسال تاکنون 50 درصد صدور کارت نسبت به سال گذشته برای اتباع بیگانه کاهش یافته است.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: در گذشته سهمیه بیمه کارگران ساختمانی شهرستان ساوه به دلایلی حذف شده بود اما با پیگیریهای انجام شده موفق شدیم سهم قابل توجهی در حدود 400 سهمیه را جذب کنیم.  

وی افزود: براساس نشستی با شهردار و اعضا شورای شهر ساوه داشتیم  قرار بر این شد که پیمانکاران کارگران بومی را به کار بگیرند و قانونی را مصوب کنند که ساخت و ساز در شهرستان ساوه افزایش پیدا کند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: برای همه فعالیت‌ها و صنوف چه صنعت و چه ساختمان‌سازی قانون وجود دارد و برای هر صنفی نمایندگانی هم وجود دارد که مسئول پیگیری و رصد فعالیت صنوف هستند بنابراین چه شخص پیمانکار و چه دیگر اعضا که خلاف قانون عمل کنند با آنها برخورد می‌شود

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip