economist

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با تشریح برنامه‌های ارتقای سطح همکاری با صنعت از اخذ استاندارد 17025 برای آزمایشگاه‌های این واحد دانشگاهی در آینده نزدیک خبر داد.

 رضا حیدری نوری با توجه به 25 بهمن سالروز راه‌اندازی واحد ساوه در نشست خبري با اصحاب رسانه شهرستان ساوه به تشریح برنامه‌های مختلف در حوزه هاي پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، اداری و دانشجویی پرداخت و خطاب به فعالان اصحاب رسانه گفت از ویژگی‌های اصحاب رسانه با اشاره به منویات مقام معظم رهبر انقلاب ، سه ویژگی امانتداری، صداقت و انگیزه داشتن را برشمرد و جزو ویژگی‌های اصلی خبرنگاران دانست.

وی با تاکید بر اینکه عمل و رفتار جامعه بسته به آگاهی جامعه دارد و آگاهی دادن به جامعه با تلاش خبرنگاران میسر می شود، گفت: خبرنگار رفتار جامعه را در عرصه‌های گوناگون تنظیم می کند و هر کنش و واکنشی بسته به نوع فعالیت و همدلی مردم با نظام و حرکت در چارچوب منافع ملی و آگاه ساختن در خصوص توطئه‌ها و ترفندها و تهاجم فرهنگی توسط خبرنگار و اصحاب آگاهی بخش جامعه رقم می خورد. وی بیان نقاط قوت و ضعف سیستم با نگرش مشفقانه و دلسوزانه را موجب اصلاح جامعه دانست و شفاف‌سازی وقایع و جلوگیری از بروز شایعات منحرف کننده و اتهامات بی اساس وظیفه رسانه‌هاست و آگاهی‌های صحیح جامعه را از بیماری‌ها و رفتارهای نامناسب مصون می‌کند و دفاع به موقع از جبهه حق و عدالت نیز کارساز بوده و رسالت واقعی خبرنگار است و عصاره تلاش و حاصل زحمات خبرنگاران اشاعه معروف و جلوگیری از بروز منکر در حوزه‌های گوناگون است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه ادامه داد : در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با 400 واحد در سراسر کشور فعال است و بالغ بر یک میلیون و 620 هزار دانشجو در این مرکز بزرگ علمی در حال تحصیل هستند. در مجموع بالغ بر 6 میلیون دانشجو در سراسر کشور از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که از سطوح عالی مدیریتی تا سطوح میانی و پایینی با کوله باری از  اندوخته‌های علمی و پژوهشی به کشور خدمت می کنند و دانشگاه آزاداسلامي واحد ساوه داراي 124 رشته تحصيلي از مقطع كارداني تا دكتري تخصصي در گروههاي علوم انساني ،‌فني ومهندسي ،‌كشاورزي و پرستاري با عضويت 174 نفر هيات علمي تمام وقت كه 75 % با درجه علمي دكتري و phd  و 230 كارمند تمام وقت و 127 آزمايشگاه و كارگاهها تخصصي مجهز به  تجهيزات مطلوب و كتابخانه ديجيتالي و امكانات رفاهي ،‌ ورزشي و خوابگاهي مناسب مي باشد كه در اختيار دانشجويان قرارگرفته است . همچنين اين واحددانشگاهي داراي 313 هكتار زمين با زيرساختهاي آب و برق و گازو تلفن  از نظر عرصه و ساختمانها جزء واحدهاي برتر مي باشد كه به نوبه خود از افتخارات شهرستان ساوه محسوب مي گردد . 

وي با تشریح برنامه‌های ارتقای سطح همکاری با صنعت از اخذ استاندارد 17025 برای آزمایشگاههای این واحد دانشگاهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت 10 گروه فناور و یک شرکت دانش بنیان در واحد ساوه وجود دارد که چیدمان و امکانات آنها تأمین شده است و در حال اخذ استانداردی با عنوان17025  برای آزمایشگاه‌های دانشگاه هستیم. اخذ این استاندارد باعث می‌‌شود تا ارتباط واحد ساوه با صنعت و مدیریت شهری گسترش یابد و نهایتاً درآمدهای غیر شهریه کسب شود، زیرا واحد ساوه با توجه به صنعتی بودن شهر، می‌تواند بسیاری از آزمایش‌ها و تحقیقاتی را که در شهر و استان مورد نیاز است، اجرا کند.

 وی افزود: در حال تدوین و جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از تجهیزات مدرنی که در علم شیمی و نانو و در حوزه اندازه‌گیری مواد استفاده می‌شود، هستیم تا آن را در اختیار صنعت قرار بدهیم که باعث ارتباط بیشتر واحد ساوه با صنعت خواهد شد؛ تشویق استادان برای گرفتن طرح‌های پژوهشی برون دانشگاهی نیز در دست اقدام است؛ برنامه داریم سه مجله علمی و پژوهشی که در واحد ساوه منتشر می‌شود را با دریافت مبلغی بابت چاپ مقالات مانند سایر نشریه‌ها، علاوه بر فعالیت‌های علمی به سمت کسب درآمد سوق دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بر لزوم اجرای دقیق آیین نامه‌های ابلاغی سازمان مرکزی تأکید و خاطرنشان کرد: در حوزه آموزشی یکی از اولویت‌های واحد ساوه جذب هیأت علمی و توسعه رشته‌ها بویژه در تحصیلات تکمیلی است؛ واحد ساوه به رعایت تکمیل موظفی اعضای هیأت علمی که از برنامه‌های سازمان مرکزی است، اهتمام ویژه‌ای دارد و تلاش می‌کند اعضای هیأت علمی بر اساس آیین نامه حضور 32 ساعت در دانشگاه را داشته باشند؛ البته این موضوع برای اجرا شدن نیاز به زیرساخت‌هایی مانند اتاق استادان دارد که آماده سازی بسترهای این حضور تا پایان سال انجام خواهد شد و در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از استادان برای فعالیت‌های پژوهشی هستیم.

این مسئول صرفه جویی در هزینه‌ها و سیاست‌های چابک سازی دانشگاه را از برنامه‌های اداری و مالی واحد ساوه دانست و بیان کرد: با رعایت موارد متعددی موفق شدیم ماهیانه حدود 250 میلیون تومان صرفه‌جویی داشته باشیم؛ از سوی دیگر صندوق رفاهی دانشگاه را فعال کردیم و برنامه ما اختصاص 100 درصد سرمایه صندوق به وام‌های دانشجویی با بازپرداخت میان مدت و بلندمدت است تا هم کمکی به پرداخت شهریه دانشجویان و هم مشوقی برای ثبت نام در واحد ساوه باشد.

حیدری نوري تأکید کرد: در حوزه دانشجویی بهبود شرایط سرویس دهی به دانشجویان در دستور کار است و به دلیل فاصله حدود 2 کیلومتری واحد با شهر به دنبال تأمین محلی برای پارکینگ وسایل نقلیه دانشجویان در داخل سایت دانشجویی هستیم که روند اجرایی آن از ترم قبل آغاز شد و امیدواریم امسال همه مراحل آن به پایان برسد.

در حوزه دانشجویی بهبود شرایط سرویس دهی به دانشجویان در دستور کار است و به دلیل فاصله حدود 2 کیلومتری واحد با شهر به دنبال تأمین محلی برای پارکینگ وسایل نقلیه دانشجویان در داخل سایت دانشجویی هستیم

 وی درباره برنامه‌های فرهنگی واحد ساوه اظهار کرد: بخش‌نامه‌های عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر، جلسات تبادل نظر دانشجویی و ... در دست اجرا است؛ در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی نیز برنامه سخنرانی در مدارس و هنرستان‌ها برای اعضای هیأت علمی و معاونان دانشگاه انجام خواهد شد تا دانش‌آموزان با امکانات واحد ساوه آشنا شوند.

رئیس واحد ساوه ادامه داد: به دنبال اجرای تور دانش‌آموزی هستیم تا دانشجویان در گروه‌های 50 تا 100 نفری به واحد ساوه بیایند و با امکانات آن آشنا شوند؛ البته روز جمعه 27 بهمن بنده به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس واحد ساوه سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه هستم که به معرفی دستاوردها و امکانات واحد ساوه می‌پردازم. در پايان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات خبرنگاران شهرستان ساوه درحوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تجلیل شد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip