economist

 مهندس سید "مهدی حسینی" شهردار ساوه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران، بیان داشت: 

ساوه در برنامه پنجم  توسعه از سال 91 تا پایان  سال 95   به دلیل وجود شهر صنعتی کاوه جزء شهرهای پردرآمد کشور بود بطوری که حدود یک سوم از کل مالیات بر ارزش افزوده  شهرهای استان سهم ساوه بود  اما  با آغاز برنامه ششم این فرصت طلایی را از دست دادیم .

وی ادامه داد:  اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه با هدف توزیع عادلانه درآمد بین تمامی شهرهای استان صورت گرفت اما با  قطع این درآمد  در حق شهرهایی مانند ساوه ظلم شد .

مهندس حسینی تصریح کرد: درست است که درآمد باید عادلانه  توزیع شود اما وقتی کانون درآمد برای شهری مانند ساوه است باید بپذیریم که این شهر مشکلات و معضلات معتدد و پیامدهای این صنایع  را مانند حاشیه نشینی،  نیاز به معابر، حمل و نقل، ترافیک سنگین و ....  را نیز متحمل می شود .

وی با طرح این سوال که آیا اکنون هزینه و پیامدهای تحمیل شده به ساوه از سوی شهر صنعتی بین تمامی شهرهای استان تقسیم می شود یا نه ؟ گفت: قطعا پاسخ بنده خیر است چون ما امروز همچنان با مشکلات عدیده دست به گریبان هستیم و این در حالی است که درآمد شهر صنعتی بین تمامی شهرهای استان تقسیم شده است .

شهردار ساوه افزود: تجمیع قانون مالیات بر ارزش افزوده یک  قانون است و ما آن را باید بپذیریم اما از تمامی مسئولان شهرستان می خواهم که  دست به دست هم داده  و از حق خود کوتاه نیاییم چون کاهش 90 میلیاردی بودجه و بدهی 40 میلیاردی مشکلات را بر سر شهرداری ساوه آوار کرده است

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip