economist

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: طرح اعتلای بسیج "شهید رهنمون" با حضور تیمی متشکل از کارشناسان مراقب سلامت، پرستار، پزشک و غیره به مدت سه سال در مناطق کم‌برخوردار ساوه اجرا می‌شود.

رضا نظری در مراسم آغاز طرح اعتلای بسیج با اشاره به اهداف اجرای این طرح اظهار داشت: هدف از برگزاری طرح اعتلای بسیج "شهید رهنمون" ارائه خدمات بهداشتی به مناطق کم‌برخوردار شهرستان ساوه است.

وی افزود: این طرح با همکاری بسیج، معتمدان محل، هیئت امناء مساجد و ارگان‌های مرتبط آغاز و هم‌اکنون این طرح در مناطق فانوس آباد، منطقه امامزاده یحیی(ع)، جوشقان و شهرک علوی درحال اجرا است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: در این طرح تیمی متشکل از کارشناسان مراقب سلامت، پرستار، پزشک، ماما، کارشناس تغذیه و بهداشت محیط حضور دارند خدماتی شامل ویزیت، انجام تست فشارخون، چربی، قند خون، مراقبت تغذیه، روان شناسی و مامائی را هر دو هفته یک بار به مردم این مناطق به مدت سه سال ارائه می‌دهند.

نظری خاطرنشان کرد: مهمترین اهداف اجرای طرح اعتلای بسیج در شهرستان ساوه عبارت از بررسی و اولویت بهداشتی و درمانی منطقه، ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان، شناسایی آسیب‌ها و کاهش و پیشگیری از آن و خدمت به همنوع است.

وی بیان کرد: هدف ما این است که در راستای اجرای این طرح در مرحله بعدی از ظرفیت مدیران مدارس آموزش و پرورش، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بهره‌مند شویم.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد: باتوجه به اینکه اجرای این طرح با نظر مطلوب مردم همراه بوده اگر ارگان‌های مرتبط همکاری کنند و استقبال مردم به‌همین صورت گسترده باشد این طرح در مناطق کم برخوردار بیشتری اجرا می‌شود.

نظری عنوان کرد: بیشترین مراجعان در طرح اعتلای بسیج "شهید رهنمون" سالمندانی که به‌سبب کهولت سن توانایی مراجعه حضوری و دریافت خدمات درمانی و بهداشتی را ندارند هستند.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip