economist

حاضرین درسایت

ما 64 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

چگونه یک کسب و کار کوچک و پر درآمد راه اندازی کنیم ؟ بقلم مهندس امير ابوالمعصوم برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه چیزهایی را باید بدانیم ؟
تحلیل پیاده راه امام خمینی (ره)/ نقش پیاده راه ها در حفظ سرزندگی شهر(بخش اول) بقلم مهندس محمد احسان پژوهشگر مسائل شهری ؛ پیاده راه در واقع مسیری است که در آن اولویت تام با پیاده است.
نقش تـربیتی بانوان در مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی (۱) زهرا ظفرمند ؛ محقق وپژوهشگر مسائل اجتماعی؛امروزه نقش مؤثر زنان در مقابله با تهاجم فرهنگی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی بر کسی پوشیده نیست

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

شماره پنجم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درآذر ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره چهارم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه)  درمهرماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره سوم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه) درشهريورماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت:

 حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری اختتامیه دومین جشنواره استانی فیلم 100 خبرداد وبیان داشت:

در روز جمعه مورخ 1/10/96 مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم 100 با حضور جناب آقای شریفی مدیرفرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی،مهندس منصوری نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه،مهندس حسینی شهردارساوه،تعدادی از مسئولین،هنرمندان و اقشار مختلف مردم در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

دراین مراسم آقای شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: فیلم کوتاه عرصه ی بروز استعداد هنری در ارائه ایده های درخشان هنراست و از طریق آن می توان گفت داستان چه به صورت نظم باشد یا نثر و یا در شکل نمایشنامه و فیلم ، اثری در بیننده و خواننده می گذار که استدلالهای عقلی هرگز قادر به چنان تأثیری نیست. دلیل این موضوع آن است که اکثریت انسان ها قبل از آنکه عقلی باشند حسی اند و پیش از آنچه به مسائل فکری بیندیشند در مسائل حسی غوطه ورند.

شریفی تصریح کرد انگیزه برگزاری جشنواره تحریک علاقه مندان به موضوع جشنواره است وی افزود: باید هنرمندان و مسئولین تلاش خود را در مورد مقوله سبک زندگی و تحکیم خانواده زیاد کنند.

مهندس منصوری،دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کننده جشنواره افزود: ساوه به دلیل داشتن پتانسیل های مادی،معنوی و هنری جایگاه ویژه ای در برپایی همایش ها و جشنواره های استانی و کشوری دارد.

نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه ابراز نمود: فیلم باعث رشد و ارتقاء فرهنگ جامعه است و در دنیای معاصر هنرسینما به خاطر فراگیر بودن بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده است و همین امرباعث گردید تا تأثیرات بسزایی برروند رشد جامعه و تعالی بشرکه محصول سینمای سالم و اندیشه محور است باشد.

منصوری اظهار کرد سرمایه،وقت و انرژی که برای تولید فیلم در پیشرفته ترین کشورهای دنیا صرف می شود حاکی از آن است که نتیجه قطعی تأثیر سینما در حوزه های مختلف به اثبات رسیده است.

در ابتدای این مراسم حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن عرض خیرمقدم عنوان داشت: دومین جشنواره فیلم 100 ثانیه با هدف استعدادیابی و هدایت و تشویق هنرمندان به تولیدآثار ارزشی و کاربردی و همچنین فرهنگ سازی عمومی،اقتصاد مقاومتی با ارسال فراخوان در ابتدای شهریور ماه به شهرستان های استان مرکزی فعالیت خود را آغاز نمود که در نهایت 61 اثر از هنرمندان به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که پس از داوری هیأت داوران آقایان ابوالفضل جلیلی-دکترشاه حسینی و عبدالحمیدی برگزیدگان جشنواره در سه حوزه داستانی،پویانمایی و مستند و همچنین بخش ویژه(اقتصاد مقاومتی) مشخص گردید.

حسین محمودی فر همچنین تصریح کرد: این جشنواره به نحو مطلوبی فرصت را در اختیار جوان ها قرارداده تا به شکل درستی توانایی های خودشان را به منصه بروز و ظهور در بیاورند وی افزود:درهرکجای این جهان پهناورنام ایران یادآور ملتی هنرمندو هنرپرور بوده است و بار دیگر جوان ها نشان دادند که در پهنه هنرهای نوین نیز سرآمد می باشند به ویژه که توانستند با هنر فیلم و سینما با فرهنگ و معنویات ایران و اسلام پیوندی شایسته و درخورداشته باشند.

در این مراسم آقای ابوالفضل جلیلی از کارگردان مطرح کشوری و نماینده هیأت داوران با توضیح روند داوری آثار بیان داشت: سینمایکی از بزرگترین ابرقدرتهای فرهنگ سازی است در دنیا محسوب می شود که کوچکترین نمای ظاهرشدن برآن را به سرعت می توان در میان مردم کوچه و بازاردید به همین خاطر استفاده از این در دنیای مدرن و در عین حال لذتبخش وسیله ای تازه برای نشان دادن فرهنگ ها و اندیشه هایی است که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره بیان کرد:وی در پایان نتایج داوری را به شرح ذیل اعلام نمود:

بخش ویژه اقتصاد مقاومتی

پنالتی به کارگردان محمد بیگلر تبار رتبه اول

رنگ ورنگ زندگی به کارگران شمس ا... دایی زاده شایسته تقدیر 

 بخش مستند: مثل عباس به کارگردانی جواد صالح رتبه اول

 بخش داستانی:

1-روزنامه به کارگردانی سیدوحید رستگار رتبه اول.

2-با شناسنامه به کارگردانی صدف زرین مرتبه دوم.

3-دست بی تقصیر به کارگردانی محمدرضا والی رتبه سوم

دراین بخش از فیلم پروانه به کارگردان آقای عرفان خردمند تقدیرشد.

 بخش پویانمایی:

1-یکی برای هم به کارگردانی خانم الهام نجاتی رتبه اول

2-قفس به کارگردانی آقای احسان مرادی رتبه دوم

3-دیستوپیا  به کارگردانی آقای حمید رضا مجیدی رتبه سوم

 تقدیرها:

آقای اصغر غمخوار  تصویربرداری فیلم توان خودم

آقای محمدرضا والی تدوین فیلم گذشته

خانم اکرم حاجوی نویسنده فیلم گذشته

آقای علی مقدسی برای صداگذاری فیلم زمانه

آقای سید محمد سپهسالار برای بازیگری فیلم شباهت

خانم فاطمه گازرانی برای بازیگر فیلم انتظار

خانم زهرا راحتی برای بازیگر فیلم زندگی خاکستری

خانم زهرامحسنی برای بازیگری فیلم چند وقته که بارون نیامده

Template Design:Dima Group
Tool tip