economist

حاضرین درسایت

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

چگونه یک کسب و کار کوچک و پر درآمد راه اندازی کنیم ؟ بقلم مهندس امير ابوالمعصوم برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه چیزهایی را باید بدانیم ؟
تحلیل پیاده راه امام خمینی (ره)/ نقش پیاده راه ها در حفظ سرزندگی شهر(بخش اول) بقلم مهندس محمد احسان پژوهشگر مسائل شهری ؛ پیاده راه در واقع مسیری است که در آن اولویت تام با پیاده است.
نقش تـربیتی بانوان در مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی (۱) زهرا ظفرمند ؛ محقق وپژوهشگر مسائل اجتماعی؛امروزه نقش مؤثر زنان در مقابله با تهاجم فرهنگی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی بر کسی پوشیده نیست

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

شماره پنجم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درآذر ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره چهارم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه)  درمهرماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره سوم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه) درشهريورماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت:

درنشست خبرنگاران با اعضای شورای اسلامی و شهردار ساوه كه در صحن شورای این شهر برگزار شد رئیس شورای اسلامی شهر ساوه گفت: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی دقیق باعث پویایی جامعه می‌شوند.

سعید کریمی با بیان این‌ که فن اطلاع رسانی نشاط، طراوت و امید را برای جامعه به ارمغان می‌آورد، اضافه کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان قوای چهارم و یکی از عوامل ایجاد امنیت پایدار در جامعه امروزی، به حساب می‌آیند.
وی از خبرنگاران خواست به عنوان نمایندگان افکار عمومی و رکن چهارم دموکراسی، شورای اسلامی شهر را در جریان مشکلات و خواست‌های مردم بگذارند، بازخورد عملکرد شهرداری را به آنها منتقل کنند و پیشنهادها و راهکارهای سازنده خود را ارائه دهند.
کریمی با اشاره به برنامه‌های ۳ ماه آینده شهرداری ساوه گفت: درآمد شهرداری ساوه از محل مالیات بر ارزش افزوده در ۹ ماهه سال قبل ۸۰ میلیارد تومان بوده است، که با اجرای قانون جدید و براساس برنامه ششم توسعه این رقم در مدت مشابه امسال با یک چهارم کاهش، ۲۱ میلیارد تومان بوده و در نتیجه شهرداری را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
شهردار ساوه هم در این نشست گفت: با اجرای برنامه ششم توسعه درآمد شهرداری ساوه از محل دریافت مالیات برارزش افزوده ۷۰ درصد کاهش داشته است و قانون آن نیز قابل تغییر نیست.
سید مهدی حسینی با تاکید بر این که نمی‌توان در روند تخصیص مالیات بر ارزش افزوده تغییری ایجاد کرد، گفت: برای جبران کسری درآمد شهرداری موارد متعددی بررسی و در دستور کار قرار گرفته است و در نهایت ۲۵ درصد آن از محل کاهش هزینه‌های غیر ضروری با در نظر گرفتن عدالت نسبی در حقوق کارکنان و حذف اضافه‌کاری‌های غیرمتعارف جبران می‌شود.
مهندس حسینی با بیان اینکه درصد بودجه جاری نسبت به عمرانی در شهرداری‌ها معمولا ۴۰ به ۶۰ است، ادامه داد: متاسفانه به دلیل مشکلات موجود در ۶ ماهه نخست امسال نسبت این بودجه ۶۲ به ۳۸ درصد بوده و در واقع ۶۲ درصد بودجه شهرداری برای امور جاری خرج شده است. ‏شهردار ساوه وصول مطالبات شهرداری برای جبران کسری درآمد را از دیگر اقدامات در پیش رو برشمرد و گفت: شهرداری ساوه ۱۱ میلیارد تومان مطالبات قطعی شده دارد که همچنان رو به افزایش است. بسیاری از املاک شهری سالهاست مورد بهره‌برداری قرار گرفته است اما عوارضی به شهرداری پرداخت نکرده‌اند که باید با برنامه‌ریزی درست بتوانیم از این مجرای قانونی برای کسب درآمد استفاده کنیم.
همچنین بخشی از این کسر درآمد از طریق سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران تامین خواهد شد.
وی درباره بدهی معوقه ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری ساوه که از قبل باقی مانده است گفت: تا کنون ۵ر۴ میلیارد تومان این بدهی را پرداخت کرده‌ایم.
شهردار ساوه با اشاره به ساماندهی و ارتقای سطح زندگی در نقاط حاشیه‌ای شهر، افزود: ۱۰۲ کیلومتر معبر خاکی در حاشیه شهر وجود دارد که برای بهسازی و ساماندهی آن ۳۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
وی درباره برطرف کردن گره‌های ترافیکی در مرکز شهر ساوه اظهار داشت: قرار است ۲ساختمان شهرداری‌های مناطق یک و ۲ شهری با ساختمان‌های امور مالیاتی و نیروی انتظامی در میدان امام (ره) به صورت تهاتر جابجا شود تا با تملک این ساختمان‌ها در میدان اصلی شهر و تخریب‌ها آن‌ها، هم ترافیک مدیریت و زمینه‌های درآمد زایی را هم فراهم شود.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساوه هم با تاکید بر فرهنگ سازی مشارکت سرمایه گذاران در پروژه‌های گوناگون گفت: سرمایه گذاران و به ویژه سرمایه گذاران بومی را با هدف پویایی، آبادانی و نشاط شهر ساوه، حمایت خواهیم کرد.
سعیده محمودی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در ساوه به دلیل برخورداری از شهر صنعتی کاوه و مهاجرت افراد برای کار گفت: ساوه همواره با افزایش جمعیت مواجه است که مسکن از نیازهای اولیه آنان است که متاسفانه رشد جمعیت با گسترش خدمات و امکانات شهری برابری نمی‌کند.علی بسطام عضو شورای اسلامی شهر ساوه هم طرح‌های پیشنهادی خبرنگاران را موجب پویایی و تحرک بیشتر جامعه دانست و گفت: انتقاد منصفانه خبرنگاران موجب پیشرفت جامعه و ترسیم افق توسعه‌ای است.
احمد حاج امینی عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساوه مهمترین معضل مدیریت شهری را ساخت سکونت‌های غیررسمی و بافت‌های حاشیه‌ای اعلام کرد و گفت: در به وجود آمدن حاشیه نشینی سازمان‌های گوناگونی دخیل بود‌ه‌اند و برای ساماندهی و بهسازی این نقاط نیز باید همه دخیل باشند.
دبیر شورای اسلامی شهر ساوه هم با تاکید بر پرهیز از تخریب افراد در فضای مجازی و شفاف سازی مسایل شهری، گفت: همان‌طور که انتقاد منصفانه زمینه ساز پیشرفت و توسعه شهر می‌شود، تخریب فعالیت‌ها و نگاه غیرمنصفانه نیز به نفع شهر نیست.محسن فیاضی با تاکید بر اینکه باید منتقد دلسوز مسئولان باشیم، افزود: یکی از مشکلاتی که امروزه شهرداری با آن مواجه است کاهش درآمدی با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده است که لازم است رسانه‌ها در این خصوص به مردم اطلاع رسانی دقیق کنند.
مرتضی سعیدی، دیگر دبیر شورای اسلامی شهر ساوه هم با تاکید بر حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی، گفت: به همین منظور مرکز عرضه پرندگان در میدان انقلاب ساوه به دلیل اینکه در مجاورت بافت تاریخی و میراث فرهنگی شهر فعالیت دارد و به موزه چارسوق و آثار تاریخی مسجد انقلاب آسیب وارد می‌کند، بزودی به نقطه دیگری منتقل خواهد شد.
وی با اشاره به کارشناسی پیاده راه امام، اعلام کرد: مجتمع تجاری ساخته شده در میدان انقلاب این شهر برای کسب درآمد شهرداری شروع به کار خواهد کرد.
اکبر علیوردیلو عضو دیگر شورای شهر ساوه نیز با تاکید بر این که اگر از هر فرصتی استفاده مطلوب نشود تبدیل به تهدید خواهد شد، گفت: حدود ۸۰ درصد از سرزمین ایران زلزله خیز است و ۳۲۰ گسل زلزله در کشور شناسایی شده و یکی از نقاط زلزله خیز، شهر ساوه است.وی افزود: با وقوع زلزله سرمایه‌های ملی و عمرانی کشور در ساخت و ساز نقاط زلزله خیز هزینه می‌شود که باید اقدام پیشگیرانه صورت گیرد.
علیوردیلو با بیان این که کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساوه با برگزاری نشستی مشترک با حضور اعضای شورا، نظام مهندسی ساختمان و فرمانداری بر پیشگیری از وقوع آثار مخرب زلزله بر ایمن سازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده، سکونت‌های غیررسمی و نقاط حاشیه‌ای تاکید کردند، ادامه داد: اگر در حوزه تامین مسکن میزان عرضه و تقاضا یکی باشد، قطعا حاشیه‌ نشینی و سکونت‌های غیررسمی بوجود نخواهد آمد که پیامدهای منفی در جامعه داشته باشد و بناهای غیرمستحکم و مغایر با مقررات ملی ساختمان ساخته شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip