economist

حاضرین درسایت

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

چگونه یک کسب و کار کوچک و پر درآمد راه اندازی کنیم ؟ بقلم مهندس امير ابوالمعصوم برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه چیزهایی را باید بدانیم ؟
تحلیل پیاده راه امام خمینی (ره)/ نقش پیاده راه ها در حفظ سرزندگی شهر(بخش اول) بقلم مهندس محمد احسان پژوهشگر مسائل شهری ؛ پیاده راه در واقع مسیری است که در آن اولویت تام با پیاده است.
نقش تـربیتی بانوان در مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی (۱) زهرا ظفرمند ؛ محقق وپژوهشگر مسائل اجتماعی؛امروزه نقش مؤثر زنان در مقابله با تهاجم فرهنگی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی بر کسی پوشیده نیست

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

شماره پنجم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درآذر ماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره چهارم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه)  درمهرماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره سوم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه) درشهريورماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ ضمن اعلام این خبر گفت:

محمد بهاروند در مانور زلزله که به مناسبت هفته پیشگیری از آسیب‌ها و بلایای طبیعی در مدرسه فرزانگان برگزار شد اظهار داشت: کشور ایران روی گسل زلزله است و متاسفانه اکثر استان‌های کشور با این مشکل روبه‌رو هستند بنابراین ضروری است که تمام ادارات و سازمان‌ها هم باید از آمادگی لازم در زمان وقوع زلزله و سایر حوادث برخوردار باشند.

وی افزود: مدیریت بحران در کشور امروزه یک امری حیاتی است و از این رو برگزاری مانورهای متعدد می‌تواند برای آمادگی در برابر حوادث طبیعی بسیار تاثیرگذار باشد.

فرماندار ساوه تصریح کرد: کسب مهارت‌های لازم توسط اقشار مختلف جامعه به‌ویژه دانش‌آموزان در مواقع بروز زلزله و بسیاری از بلایای طبیعی موثر باشد و ایمن‌سازی این مراکز و فضاهای آموزشی می‌تواند مهم‌ترین عامل در کاهش خطرات زلزله باشد.

بهاروند بیان کرد: مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از ساختمان‌های نوساز در ایران از مقاومت لازم در مقابل زمین لرزه برخوردار نیستند و حتی بسیاری از ساختمان‌هایی هم که به ظاهر مهندسی‌ساز هستند، ممکن است در برابر زلزله آسیب‌پذیر باشند.

وی ادامه داد: شهرداری و ناظران ساخت نظام مهندسی با رعایت آیین‌نامه 2800 می‌توانند تعهد بیشتری در بحث ساخت و ساز داشته باشند که مردم از حیث مالی و جانی کمتر دچار آسیب شوند اما متاسفانه این تعهد در کشور در برخی ناظران ضعیف است و با زلزله کمتر از سایر کشورها شاهد بیشترین حوادث هستیم و این در حالی است که کشوری مثل ژاپن با وجود اینکه سالیانه به طور متوسط شاهد چندین زلزله و دیگر بلایای طبیعی است کمترین آسیب را متحمل می‌شود

Template Design:Dima Group
Tool tip