economist

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به مناسبت 12  آذر روز تصویب قانون اساسی گفت: قانون اساسی ایران، قانونی پیشرفته، مترقی وبیانگر خدا سالاری مردمی است و یک میثاق ملی است همه باید قانون اساسی را بالاتر از خود بدانند.

وی  با بیان اینکه همه باید تسلیم قانون باشند، افزود: اگر اصل حاکمیت قانون اساسی را جدی بگیریم کشور ما توسعه می یابد،بنابراین مردم باید خود را موظف به پرداخت عوارض و مالیات کسب وکار بدانند زیرا مالیات یک حق الناس است و باید به موقع  پرداخت شود، دولت ونهادهای دولتی هم مواظف هستند در مالیات و عوارض  شرایط مردم را مراعات کنند.

 عدالت، خط قرمز یا بالا وپایین ندارد/ اعتبار دستگاه قضایی به عدل و انصاف است

حسینی بیان کرد: برخی مسئولین سابق، اقتدار قانون و دستگاه قضایی را می شکنند، اگر واقعا دنبال اصلاح امور هستند چرا آن روزی که برخی همکارانش را بخاطرفساد می خواستند محاکمه کنند، آنها را خط قرمز خود می دانستند، عدالت خط قرمز یا بالا وپایین ندارد.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی در عین و انصاف وصبوری اجازه ندهد قانون شکنی و محکمه گریزی در هیچ سطح و رده ای از مسئولین تبدیل به یک رویه شود، شکستن اقتدار دستگاه قضایی حرام و باعث گسترش فساد مسئولین می شود، تضعیف همه دستگاه های نظام نادرست واخلال در نظام است.

امام جمعه ساوه اظهار کرد: دستگاه قضایی نیز نسبت به اتهامات ادعایی به صورت شفاف پاسخ دهد، این نسبت ها اگر در برادران و خانواده ریاست محترم دستگاه قضایی نیست، مستند وشفاف پاسخ دهد واگر در این نزدیکان متخلفی است، عادلانه محاکمه و مجازات شود زیرا اعتبار دستگاه قضایی به عدل و انصاف است .

هفته وحدت، هفته همبستگی شیعه و سنی است

خطیب نماز جمعه ساوه با اشاره به میلاد پیامبر اکرم(ص) وامام صادق(ع)  و مناسبت هفته وحدت گفت: با توجه به اشتراک شیعه و سنی باید از این فرصت برای اتحاد،وحدت وهمبستگی مسلمانان استفاده کنیم همانطور که رهبرمعظم انقلاب در دیدار با علمای شیعه و سنی در اجلاس محبان اهل بیت(ع) فرمود:« حفظ وحدت از واجبات است».

وی افزود: لازمه وحدت آن است که شیعه،سنی و همه اقوام به همدیگر احترام بگذاریم لذا ما توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می دانیم بنابراین ما هم شیعه لندنی و هم سنی وهابی را محکوم می کنیم.

 استاندار، افراد افراطی را برای فرمانداری انتخاب نکنند

امام جمعه ساوه تصریح کرد: رفتار حذف گرا مخالف با روحیه وحدت و همبستگی است، از استاندار محترم وسخت کوش که توجه ویژه ای به ساوه دارند، انتظار داریم به همان منش اعتدالی خود ادامه دهد ودر انتخاب فرمانداران جناحی عمل نکند.

وی افزود: افراد افراطی که باعث تنش و اختلافات و مانع توسعه هستند را انتخاب نکنند، امروز نیاز داریم در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی به پیامبر اکرم(ص) اقتدا کنیم وسبک زندگی را براساس منطق،مراسم وسلوک نبوی تنظیم کنیم.

نماینده طراز اول جمهوری اسلامی باید الگوی خود را سید حسن مدرس قرار بدهد/ وقت مجلس برای حل مشکلات مردم صرف شود

حسینی بیان کرد: 10آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس است، نماینده طراز اول جمهوری اسلامی باید الگوی خود را سید حسن مدرس قرار بدهد به تعبیر مقام معظم رهبری مدرس،خصوصیت عمده اش این بود که هیچ عامل ارباب،تهدید و تطمیع و فریب گری در او اثر نمی کرد، نمایندگان باید  این گفته آیت الله مدرس که فرمود:« دیانت ما، عین سیات ماست وسیاست ما عین دیانت ماست» را پشتوانه نطق ها و عملکرد خود قرار بدهند.وی ادامه داد: به جای بحث درباره تعطیلی یا لغو تعطیلی  نهم ربیع الاول یا مسائل شخصی وبی اهیمت به دستور امام خمینی(ره) عمل کنید که فرمودند:« مجلس باید نسبت به گرفتاری های مردم انقلابی عمل کند» زیرا امروز گرفتاری مردم،بیکاری،رکود، تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و کارخانجات روبه تعطیل است و گرفتاری مردم زلزله زده در این سرمای زمستان باید حل شود.

 دانشجویان و طلاب مهم ترین سرمایه های انسانی جامعه هستند

امام جمعه ساوه با اشاره به مناسبت 16 آذر روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان و طلاب مهم ترین سرمایه های انسانی جامعه هستند، این قشر روشنفکر  درواقع مدیران آینده جامعه هستند.وی افزود: مسئولان محترم دانشگاهی را به چهار اصل ترویج آزاداندیشی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، تحول نظام آموزشی به سمت نوآوری، تربیت انقلابی جوانان و اجتناب از سیاست زدگی  توصیه می کنم.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip