economist

همزمان با هفته فرهنگی شهرستان ساوه و به منظور تجلیل از نخبگان علمی ،فرهنگی،ورزشی شهرستان ساوه مراسمی با حضور فرماندار ،جامعه دانشگاهی ،اعضای شورای شهر و دیگر مسئولین شهر در محل آموزشکده سما واحد ساوه برگزار شد.

در این همایش که به همت دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری فرمانداری ویژه شهرستان ساوه و آموزشکده سما برگزار شد، معاون استاندار و فرماندار ساوه ،دین اسلام را دین زندگی دانست و افزود: باید دین اسلام سرلوحه اعمالمان باشد و زندگی خود را بر مبنای دین و سبک زندگی اسلامی اداره کنیم .

محمدبهاروند در ادامه هفته فرهنگی را فرصت مناسبی برای تجلیل از نخبگان شهرستان ساوه  دانست و افزود: شهرستان ساوه مهد مفاخر و مشاهیر بزرگی در عرصه علمی، ادبی، اجتماعی و دینی است و این شهرستان را همواره با شاخصه‌های فرهنگی و علمی می‌شناسند.

وی به وجود شعرا و ادبای بزرگ متولد یافته در این شهرستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون بسیاری از کتب مرجع در حوزه علمی و ادبی تالیف مشاهیر و مفاخر این دیار است.

فرماندار ساوه به قدمت هزار ساله مسجد جامع این شهر اشاره کرد و افزود: این قدمت بنای تاریخی بیانگر این است که ساوه مهد تمدن کهن و سرزمین بزرگ مسلمانان از دیرباز بوده است.

وی تجلیل از مفاخر و مشاهیر را گامی کوچک در جهت شناساندن بزرگان علمی  و ادبی این دیار دانست و افزود: این اقدام موجب تشویق مشاهیر و الگو گیری نسل آینده از وجود این افراد خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت: فرهنگ از دو کلمه فر و هنگ تشکیل شده است که در برگیرنده اعتقادات، ارزش‌ها و اخلاق و رفتار و همچنین آداب و رسوم و عرف یک جامعه معین است. 

رضا حیدری نوری در ادامه به صاحبان فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: اولین صاحبان فرهنگ پیامبران هستند و دردوران معاصر در ایران می‌توان به امام راحل اشاره کرد که صاحب کمال است و سیاست همراه با فقاهت و دیانت همراه با درایت از ویژگیهای ایشان است.

  وی در ادامه  به شخصیت علمی پرفسور حسابی اشاره کرد و گفت:پرفسور حسابی یک شخصیت علمی بود که علم را در کمال معنویت به کار برد. 

وی به چهره فرهنگی و تاثیر گذار جهان پهلوان تختی اشاره کرد و اخلاق وکردار نیک و پهلوانی را از شاخصه‌های مهم فرهنگی ایشان دانست که باعث ماندگاری نامش در تاریخ معاصر شد. در پایان جلسه پس از اجرای موسیقی از نخبگان شهرستان ساوه با اهدائ لوح تقدیر به عمل آمد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip