economist

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه گفت: با تجربیات کسب شده آمادگی برگزاری سوگواره استانی تعزیه را با حضور اساتید مطرح این هنر در ساوه داریم.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در مراسم اختتامیه سومین سوگواره تعزیه این شهرستان از آمادگی برگزاری غیر متمرکز سوگواره در سطح استانی خبر داد و گفت: با تجربیات کسب شده آمادگی برگزاری سوگواره استانی تعزیه را با حضور اساتید مطرح این هنر در ساوه داریم.وی افزود: برای نخستین بار در سومین سوگواره تعزیه شاهد حضور و اجرای ۱۴ گروه نمایشی در روستاها و شهرهای مختلف شهرستان با حضور داوران بودیم.

محمودی فر بیان کرد: یکی از ویژگی های سومین سوگواره ساوه، اجرای مجالس جدید تعزیه بود، اینکه روایت سایر شهدای کربلا را برای مخاطب به تصویر کشیدند و این عدم تکرار و نو بودن تعزیه ها در این دوره شده بود.وی ادامه داد: از نظر متن نیز ویژگی این دوره ، نظارت اساتیدی مانند استاد کریمی بر متون بود تا بدعت ها حذف شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه اظهار کرد: حضور تعزیه خوانان در مجالس سایر گروه‌ها موجب انتقال تجربیات و افزایش کیفیت تعزیه ها شد.وی با اشاره به حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: با حمایت اداره کل، نسخه های اصلاح شده را می‌توانیم در یک کتاب به عنوان مرجعی برای تعزیه خوانان چاپ کنیم.محمودی فر تاکید کرد: تعزیه هنر ایرانی است که در سازمان یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ثبت شده است. برای حفظ این هنر ملی لازم است شاهد حمایت ملی از این هنر باشیم.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip