economist

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه گفت: در دنیای امروز اهمیت مقوله کتاب در سطح جامعه بیشتر از گذشته مشهود است.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در دیدار با محمد حسین اکبری، مؤلف ساوجی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: صاحبان قلم به شکرانه این موهبت عظیم به روشنگری جامعه می پردازند و سبب تعالی جامعه به سعادت می شوند.

 محمودی فر افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه روزانه از عوامل کاهش درصد آسیب های اجتماعی است. وی با بیان اینکه اهمیت مقوله کتاب در سطح جامعه بیشتر از گذشته مشهود است اظهار کرد: هدف از مطالعه کتاب، تغییر رفتار اجتماعی به سمت مثبت است و رفتار مردم کتابخوان ضمن داشتن اثرات مثبت برای این قشر در فرهنگی شدن آنان نیز تاثیر بسزایی دارد.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه افزود: در عصری که این چنین شتابان و به پشتوانه رسانه های دیداری و شنیداری، اندیشیدن و مطالعه را فدای دنیای مجازی و اینترنت کرده باید خود و کودکانمان را با کتابخانه ها پیوند دهیم.

 این دیدار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در معیت رئیس اداره کتابخانه عمومی و تعدادی از مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری و همکاران برگزار و با اهدای لوح و هدیه ای از ایشان تقدیر شد.

 برپایی نمایشگاه کتاب با 3هزار عنوان در فرهنگسرای ارشاد از 24آبان به مدت یک هفته، برگزاری جلسات نقد کتاب با حضور شاعران، ادیبان و مولفان ساوجی و اهدای 500جلد کتاب به مناطق محروم و حاشیه شهرستان ساوه از دیگر برنامه های این اداره در هفته کتاب و کتابخوانی است.

  از ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمهوری اسلامی ایران با شعار«آینده روشن با خانواده کتابخوان»  نام گرفته است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip