economist

مجید عسگری، دبیر ستاد اربعین استان مرکزی، با اشاره به خدمات این ستاد در ایام اربعین حسینی گفت: ستاد اربعین استان پیرو ستاد اربعین کشور از ۲۲ خرداد ماه سال جاری در قالب شش کمیته اسکان و تغذیه، بهداشت و درمان، کمیته فرهنگی و آموزشی، اطلاع رسانی، امنیت انتظامی و اطلاعاتی فعالیت خود را با مشارکت ۴۰۰ نیرو آغاز کرد.

وی تصریح کرد: استان مرکزی به عنوان اولین استان، ۱۰ روز قبل از اربعین در مرز مهران مستقر شد و خدمات خود را تا سه روز بعد از اربعین ادامه می‌دهد. روزانه برای ۵ تا ۱۰هزار زائر غذا تهیه می‌شود، استقرار درمانگاه صحرایی در پایانه صفر مرزی، ارائه خدمات بهداشتی درمانی، استقرار نیروهای پاکبان شهرداری از شهرستان اراک، ساوه و خمین جهت نظافت مرز و شهرهای زیارتی کربلا و نجف از جمله خدمات ستاد اربعین استان است.
عسگری افزود: امسال خدمات جدیدی در حوزه اصناف همچون خیاطی، پخت فتیر، کفاشی و تعمیرکاری نیز ارائه می‌شود، همچنین ماشین آلاتی نظیر تانکر آب رسانی، گریدر، بولدوزر، کامیونت و کامیون نیز از استان مرکزی برای خدمت رسانی به زوار اعزام شده است امسال برای اولین بار آب شرب و بهداشتی در محور مهران و پایانه مرزی مهران بسته بندی و در اختیار زائران قرار گرفت.
وی اظهار کرد: امسال با مشارکت بهزیستی تعدادی ویلچر و اقلام کمک توانبخشی در کنار دیگر خدمات ستاد ارائه شد، در این ایام وسایل توانبخشی بسیار کاربرد دارد از این رو در سال‌های آتی برای خدمت رسانی به زائرین کم توان باید برنامه‌ریزی خوبی صورت گیرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز درمانگاه صحرایی در نقطه صفر مرزی با مشارکت سپاه روح الله، دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر، مدیریت درمان تأمین اجتماعی و مجموعه شبکه بهداشت وزارت نفت در استان خدمات سرپایی ایجاد شده است و اعزام پزشک به سرشیفت‌های بیمارستان مهران نیز انجام می‌شود.
عسگری در پایان با اشاره به اینکه فرهنگ اربعین باید به فرهنگ معنوی و اثرگذار تبدیل شود، گفت: وظیفه دولت در ستاد اربعین نظارت، کنترل و برقراری امنیت زائران است، ما با کمک مردم ستاد اربعین را ساماندهی می‌کنیم. امسال یکی از خیرین حدود ۱۰۰تن سیب اهدا کرد ما یک ریال اعتبار دولتی نداریم لذا از همه مردم دعوت می‌شود در حد وسع خود به ستاد اربعین کمک کنند.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip