economist

رييس بنيادشهيد وامور ايثارگران ساوه شهيد چمران را از افتخارات اين شهرستان برشمرد و از برگزاري مراسم نكوداشت اين شهيد خبرداد.

كريم رسولي گفت: تکریم شهیدان ارج نهادن به ارزش های اسلامی و انقلابی است و برپایی مجالس میثاق با شهدا، تجدید پیمان با راه آنان است.
رسولي افزود: نام شهید چمران در تاریخ خواهد ماند و الگویی بی نظیر برای همه ملت های آزادیخواه جهان است.
وي گفت: جریان بیداری اسلامی و جبهه مقاومت در لبنان و فلسطین ثمره تلاش های شهیدانی چون دکتر چمران در سال های مقاومت است.
اين مقام مسئول  افزود: زندگی این شهید بزرگوار سراسر با مبارزات همراه بود و با منش ایثار در راه حق و شهادت طلبی پای در عرصه خدمت به مردم و جهاد در جبهه های نبرد نهاد.
وي دامه داد: شهید چمران آموزه های اسلامی را به درستی درک کرده بود و خمیرمایه تفکر و بینش وی برخاسته از مسیر دینی و انقلاب اسلامی بود.
وي گفت: شهید چمران دانشمند فیزیک هسته ای و پلاسما بود که به جرات می توان گفت همتایی چون او در جهان سراغ نداریم و در عین حال عارف وارسته و عابد مخلص بود.
وي بیان کرد: یکی از افتخارات شهید چمران مبارزه با اسرائیل غاصب بود که افتخاری جاودان در کارنامه این شهید بزرگوار است.
وي افزود: شخصیت چند بعدی شهید چمران سرمایه ای ارزشمند بود و درعین حال که در سنگر علمی، معنوی و عرفان سرامد بود، به عنوان یک سیاستمدار تحلیل‌های سیاسی به روز و کارامدی داشت که بسیاری از سیاستمداران اشتیاق مذاکره و مناظره با وی را داشتند.
وی اظهار کرد: شهید چمران در کنار دیگر توانمندی های خود هنرمندی زبردست بود و آثار هنری او در رشته خطاطی، عکاسی و نقاشی و سایر حوزه ها از لحاظ تکنیک و محتوا بی‌نظیر بود.
وي افزود: سرزمين پاك ايران بيش از هر جاي ديگر، مفتخر به داشتن ارزش هاي والا و اصيلي است كه نمونه ي آن را در كمتر جايي مي توان يافت."فرهنگ ايثار و شهادت" يكي از ارزش ها است كه هم زمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته و هميشه از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. پس از واقعه ي عظيم عاشورا ، اعتبار و ارزش اين فرهنگ در نزد ايرانيان دو چندان شده و جنبه ي تقدس و الهي نيز به خود گرفته است.
وي افزود: برخی از شهدا نسبت به مقام سایر شهدا غبطه می خورند و شهید چمران از جمله شهدایی است که بسیاری از شهدا قبل از شهادت به ایشان غبطه می خوردند.
گفتني است اين مراسم روز چهارشنبه 4 مهرماه در سالن دانشگاه آزاداسلامي با حضور مسئولين وخانواده هاي معظم شهدا وايثارگران وسايراقشار برگزار خواهدشد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip