economist

كريم رسولي با بیان اینکه هفته دفاع مقدس هفته دفاع از حیثیت اجتماعی جامعه است افزود:

ملت ایران در مقابل تجاوز رژیم بعث از بین دو راه عزت محض و ذلت محض با تأسی از اعتقادات خود و اقتدا به سیره اهل بیت (ع) عزت محض را انتخاب کردند و با شعار هیهات من الذله در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
 وي با اشاره به نفوذناپذیری ملت ایران در مقابل تهدید و تطمیع دشمن اظهار کرد : رزمندگان اسلام به فرمان امام عزیز راهی را انتخاب کردند که در آن مبارزه با کفر و تهدید اسلام قرار داشت و در مقابل بیگانگان سر خم نکردند.
 وي در ادامه خواستار تبیین ارزش های دفاع مقدس در جامعه شد و گفت: حل مشکلات جامعه در گرو جریان سازی فرهنگی است چرا که فرهنگ به انسان هویت می بخشد.
اين مقام مسئول با بیان اینکه جریان سازی فرهنگی در جامعه با محوریت فرهنگ دفاع مقدس و ارزش های بجا مانده از آن باید مداوم بوده و مقطعی نباشد، تصریح کرد: عقبه فرهنگی نظام اسلامی فرهنگ دفاع مقدس است و نهادینه کردن این فرهنگ توطئه های شوم دشمنان در حوزه فرهنگ را از بین می برد.
 وی اضافه کرد: فرهنگ دفاع مقدس نباید در چارچوب جغرافیایی تعریف شود بلکه آن چه مهم است تعریف این فرهنگ در چارچوب حرکت دینی و معنوی است.
 وي خواستار عبرت گیری از حوادث جنگ شد و اظهار کرد: عبرت گیری از حوادث جنگ تحمیلی موجب افزایش بصیرت و رشد جامعه می شود.
 وی با بیان اینکه یاد شهدا نیز باید همراه با تدبر و عبرت گیری همراه باشد، خاطرنشان کرد: تدبر از دو مقوله تفکر و تطبیق تشکیل می شود اگر این مهم اتفاق افتاد یادواره شهدا تاثیر گذار و پرمحتوا خواهد شد.
رسولي با اشاره به تاثیرگذاری یادواره های شهدا در سطح جامعه گفت: یادواره های شهدا نباید به صورت مقطعی برگزار شود بلکه باید از جریان مناسبتی خارج شده و تدوام داشته باشد تا به یک فرهنگ مقدس تبدیل شود.
 وي در ادامه با اشاره به تحولات کشور سوریه نیز گفت: دفاع از سوریه در ادامه دفاع مقدس است و باید راه حلی برای جلوگیری از هجمه دشمن به این کشور اسلامی پیدا کرد تا عزتمندانه از این واقعه بیرون آئیم.
 وي گفت: دفاع مقدس سراسر پند و عبرت است و انتقال و تبیین ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان جامعه ضروری است.
 رسولي افزود: امروز به برکت شجاعت و رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است که در برابر تهدیدات دشمنان ایستاده‌ایم.
 وی، رمز موفقیت و پیروزی رزمندگان اسلام را در دوران هشت سال دفاع مقدس تکیه بر اعتقادات و خداوند و ولایتمداری آنان دانست و گفت: بزرگداشت هفته دفاع مقدس مرور مداوم و مستمر ارزش‌های والایی است که در دوره هشت ساله دفاع مقدس برای کشور ما به دست آمد.
 وي خاطر نشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت سال‌ها از عمر پر برکت انقلاب همچنان قله‌های پیروزی را یکی پس از دیگری طی کرده و یک الگوی مناسب در بیداری ملت‌های منطقه و جهان شده است‌.
گفتنی است در این مراسم که روز يكشنبه2 مهر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با مشارکت فرمانداری، ،نمایندگی حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس و سپاه  پاسداران در سالن سلمان ساوجي برگزار شد ، تعدادی از شعرا و رزمندگان ساوه ای به شعر خوانی و خاطره گویی پرداختند.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip