economist

جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ساوه به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور اعضای آن در محل فرمانداری تشکیل شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ساوه در این جلسه خواستار فرهنگ‌سازی در زمینه ساماندهی ترافیک شد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا مسائل و مشکلات ترافیک شهرستان برطرف شود.

وی برضرورت تهیه طرح جامع ترافیکی شهر ساوه تاکید کرد و افزود: هرگونه تصمیم گیری در خصوص تغییر معابر شریانی شهر منوط به بررسی اثرات ترافیکی آن بر سایر معابر و مناطق شهر است که باید توسط مشاور ذیصلاح مطالعه و ارائه طرح گردد.

"سید مهدی حسینی"  ضمن تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و جلب رضایت عموم مردم خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي عضو اين شورا موظفند نسبت به اجراي هرگونه تصميم‌گيري با قابليت اجرايي كه در جهت رفاه حال شهروندان باشد اقدام کنند و با در نظر داشتن نواقص و معایب در انجام طرح‌ها پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند.

وی با بیان اینکه وضعیت ترافیکی هر شهر نمادی از وضعیت فرهنگی آن شهر است، از کلیه مسئولان و اعضای شورای ترافیک شهرستان خواست با استفاده از تمامی امکانات موجود تلاش کند که مشکلات ترافیکی سطح شهرستان برطرف شود تا در آینده شاهد شهرستانی باشیم که دارای کمترین مشکلات ترافیکی است.

معاون فرماندار همچنین اظهار داشت:اجرایی شدن مصوبات شورای ترافیک در کوتاه ترین زمان نشان از فعالیت اعضای آن بوده و این مهم زمینه را برای کاهش تصادفات و تلفات فراهم می سازد.

گفتنی است این جلسه با چند دستور کار همراه بود:

1-" بررسی و تعیین تکلیف دور برگردان های نصب شده حد فاصل ابتدای ورودی جاده روستای نورعلی بیگ _شهرک دانشگاهی خاتم الانبیا دانشگاه آزاد اسلامی و روبروی زندان ساوه توسط اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای و اعلام نتیجه به دبیر خانه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ساوه".

2- "نحوه نصب سرعت گیر در سطح شهر که مقرر گردید هرگونه نصب سرعت گیر در داخل شهر باید در جلسه شورای ترافیک مطرح و  با نظر کمیته متشکل از برخی از اعضای شورا با محوریت شهرداری انجام و نباید خود سرانه اقدام به نصب سرعت گیر نمود".

شايان ذكر است در اين نشست پيشنهادهاي شهرداري و شورای شهر ساوه،راهنمایی و رانندگی شهرستان، سازمان حمل و نقل و اداره راه و شهرسازی در زمينه مسائل ترافيكي شهر مورد بررسي قرار گرفته و تصميمات لازم اتخاذ گردید.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip