economist

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به فعالیت موسسات ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل، طرح درمان در منزل نیز به زودی در شهرستان‌های ساوه و زرندیه اجرا می شود.

مینا رخشی مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به راه اندازی موسسات ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل، طرح درمان در منزل نیز به زودی در شهرستانهای ساوه و زرندیه اجرا می شود.

وی افزود: مزایای این طرح شامل کاهش زمان بستری بیماران مزمن (بیماران مغزی- جراحی- ارتوپدی- صعب العلاج) دربیمارستان و به دنبال آن زمینه کاهش هزینه‌های درمانی هم برای بیمار و هم برای سیستم درمانی شهر، کاهش عفونت‌های بیمارستانی، راحتی همراهان و خود بیماران، بازگشت سریعتر بیمار به زندگی عادی، کاهش اشغال تخت بیمارستانها و ازدیاد زمینه پذیرش بیماران اورژانسی و حاد در بیمارستانها است و علاوه بر آن مانع فعالیت افراد سودجویی می‌شود که به نام پرستار با تعرفه‌های غیر متعارف در این زمینه فعالیت دارند.

رخشی بیان کرد: مراکز مراقبت در منزل، یک مرکز قانونی دارای مجوز کار از واحد نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه که توسط افراد مجرب و حرفه‌ای در زمینه پرستاری اداره می شوند و تحت نظارت یک پزشک با معرفی واحد مراقبت در منزل بیمارستانها و با نظر خود پزشک معالج بیمار، اقدام به ارائه خدمات به بیماران می‌کنند. و در هر ساعت از شبانه روز با حضور مسئول فنی آماده ارائه خدمات پرستاری و درمانی با تعرفه‌های دولتی هستند.

وی ادامه داد: اولین مرکز مراقبت در منزل شهرستان ساوه با پیگیری‌های لازم فرد موسس، در آینده ای نزدیک افتتاح شده که نام و محل آن نیز اطلاع رسانی می شود.

مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی ساوه اظهار کرد: در شهر مامونیه شهرستان زرندیه نیز با پیگیری همکاران، پرستاران مجرب و حرفه ای این شهر جهت دریافت مجوز برای تاسیس مرکز مراقبت در منزل معرفی شده اند که امیدواریم به زودی این مرکز دایر شده وشهروندان محترم این شهرستان نیز بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: این مراکز بازوی توانمند خدمات درمانی و پرستاری محسوب می‌شوند که خدمات را به نحو قابل قبول و موثر به درب منازل برده و ویزیت و مراقبت از بیماران را انجام می‌دهند. با توجه به فعالیت این مراکز درصد بالایی از عفونتهای زخم های جراحی بیماران که دغدغه کادر درمان و خانواده بیماران ترخیص شده است حل شود.

رخشی یادآوری کرد: با راه اندازی این مراکز زخم بستر بیماران مزمن کمتر و روند بهبود برای این گروه از بیماران بهتر می شود و زمینه رضایت همراه و بیمار فراهم می شود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip