economist

اولین مجموعه تفریحی، ورزشی و درمانی در شهرستان ساوه با حضور مسئولان شهرستانی در بیمارستان حضرت فاطمه(س) افتتاح شد.

توجه به امر سلامت و پیشگیری از بیماری با رویکردی ورزشی در کنار درمان بیماران از رویکردهای به روز بیمارستان های بزرگ امروز در ایران و جهان است که در ساوه برای اولین بار این امکان فراهم شد.

علی شریفی‌نیا رییس و موسس بیمارستان تخصصی حضرت فاطمه(س) در مراسم افتتاح مجموعه تفریحی، ورزشی و درمانی در ساوه گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز ارتقاء سلامت همشهریان است، چون معتقد هستیم که بحث توانمندسازی فقط در دارو خلاصه نمی شود بنابراین سعی کردیم با بهره گیری از نظر کارشناسان یک مجموعه ورزشی تفریحی و آب درمانی با توجه به محدودیت فضا به نحو احسن احداث کنیم.

وی افزود: بحث راه اندازی مجموعه سالن ورزشی از زمان افتتاح بیمارستان مدنظر بوده ولی به دلیل یک سری مسائل موفق نشدیم.

رییس و موسس این بیمارستان تخصصی تصریح کرد: این مجتمع در پنج قسمت خلاصه می شود یک قسمت آن استخر عمومی و یک قسمت آن آب درمانی است و همچنین دارای جکوزی بوده که هر بخش دارای درجه حرارت متفاوت است و هر روز کار تصفیه آب انجام می شود.

وی ادامه داد: این مجتمع با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بدون هیچ تسهیلاتی برای استفاده همه اقشار احداث شده ولی عمده توجه ما کمک به بیماران مرکز بیماران قلبی و عروقی و سکته مغزی است که نیاز به یک برنامه توانمندسازی دارند.

دکتر اسلامی مدیر بیمارستان نیز در این مراسم گفت: هدف اصلی از راه اندازی این مرکز ادامه درمان و بهبود بهتر بیماران بود تا بعد از اقدامات اولیه بخصوص برای بیمارانی که دچار سکته مغزی هستند کار درمانی و بازتوانی را برای بازگشت به زندگی طبیعی شروع کنیم.

وی افزود: بحث بازتوانی یک فرایند طولانی و زمان‌بر و به عبارتی مادام العمر است و بهترین زمان برای بازتوانی همان ماه اول است، بازتوانی سبب کاهش جراحات، افزایش طول عمر، کاهش مرگ و میر بر اثر صدمات مجدد قلبی و پیشگیری از افسردگی است.

مدیر بیمارستان تصریح کرد: حداقل زمان، برای کار بازتوانی سه الی چهار ساعت در روز و ۵ الی ۶ روز در هفته است و این مجموعه شامل استخر شنای بزرگسالان، استخر شنای کودک، آب درمانی، سونای خشک و بخار، جکوزی، بدنسازی، پاورلیفتینگ، ایروبیک و فیتنس است.

حضور بخش خصوصی کمبود بودجه را برای استعدادهای ورزشی جبران می کند

یوسف خدرویسی رییس اداره ورزش و امورجوانان ساوه نیز گفت: اداره ورزش و جوانان هرگونه همکاری در جهت ارتقا ورزش شهرستان انجام می‌دهد.

وی افزود: فعال شدن بخش خصوصی در ورزش وقتی همراه با کار علمی و درمانی شود ثمرات بیشتری برای سلامت جامعه دارد.

خدرویسی بیان کرد: اساتید و مربیان ورزشی ساوه می توانند در گسترش علمی ورزش بهترین عامل باشند.

وی ادامه داد: عدم توازن محدودیت بودجه ورزشی در کنار کثرت استعدادهای درخشان ورزشی با حضور حامیان مالی و سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند پر شود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip