economist

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه گفت: روزانه 150 تن زباله خانگی و 5 تن زباله بازیافتی با صرف 80 میلیون ریال اعتبار در این شهر جمع‌آوری می‌شود.

محمد ایمانی با اشاره به اینکه روزانه 150 تن زباله خانگی و 5 تن زباله بازیافتی با صرف 80 میلیون ریال اعتبار در این شهر جمع‌آوری می‌شود، اظهار کرد: همچنین روزانه 8 میلیون مترمربع رفت‌وروب در سطح شهر انجام می‌شود که هزینه هر مترمربع رفت‌وروب 129.6 ریال می‌باشد و روزانه 100 میلیون ریال هزینه دربر دارد که گاهاً به دلیل عدم رعایت قوانین توسط شهروندان این هزینه‌ها به‌دفعات به شهرداری تحمیل می‌شود.

وی با اشاره به این‌که روزانه 277 نفر مشغول نظافت و جمع‌آوری زباله در این شهر هستند، اظهار کرد: یکی از پیش‌نیازهای مهم جامعه ایده آل، داشتن فرهنگ ایده آل است و این تنها با رعایت قوانین و مقررات امکان‌پذیر است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه افزود: رعایت قوانینی جزئی که دائماً از سوی این سازمان به طرق مختلف از جمله بروشور و بیلبورد به شهروندان اطلاع‌رسانی شده است و همین آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها نیز بخشی از بودجه شهر را به خود اختصاص داده‌اند و اگر ما شهروندان بی‌توجه به این قوانین به رفتارهای ناهنجار خود ادامه دهیم در واقع به صورت ناخواسته موجب هدر رفتن این بودجه شده‌ایم.

 ایمانی اظهار داشت: زندگی در شهر اصول و قوانینی دارد و عدم رعایت این اصول توسط برخی افراد شهر را از ماهیت اصلی خود خارج می‌کند و مکانی پر هرج و مرج حاصل می‌شود که دیگر کسی آرامش ندارد و افرادی که در یک جامعه به سر می‌برند در آفرینش فرهنگ آن شهر شریک هستند.

وی ادامه داد: آشنایی شهروندان با تعریف شهر، شهروند و موضوعات شهروندی به منظور ایجاد حسن تعلق به شهر در شهروندان مؤثر است و این کار می‌تواند از طریق تقویت ارتباط کودکان با شهر و آشنایی با محیط‌زیستشان و اینکه چه حق و حقوقی در ارتباط با شهرشان و همشهری‌هایشان دارند، تقویت شود که در این زمینه‌ها هم سهم خود را از طریق ارائه آموزش به کودکان در مدارس و غرفه‌های سیار سطح شهر در زمان‌های مناسب ادا کرده و می‌کنیم.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه افزود: تحقق کامل فرهنگ شهروندی در گرو همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌ها و مردم با یکدیگر است، لذا باید شرایطی فراهم شود که تمامی دستگاه‌ها و ادارات مرتبط با فرهنگ با ایجاد یک عزم عمومی به شکل‌گیری و اشاعه فرهنگ شهروندی کمک کنند و ما هم به سهم خود در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و امیدواریم با همکاری مردم شاهد پیشرفت روزافزون شهرمان در راستای فرهنگ شهروندی به‌ویژه در زمینه مصرف‌گرایی و عدم تولید زباله مازاد باشیم.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip